PÕHIKOOLI- JA gümnaasiumiseaduse muudatusi valmistas haridus- ja teadusministeerium koos partnerite ja huvigruppidega ette kaks aastat, riigikogu menetluses oli eelnõu peaaegu seitse kuud. Et haridusküsimused puudutavad meid kõiki, on nii pikk arutelu igati põhjendatud.
Tellijale
Rohkem otsustusõigust, rohkem palka
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuigi uus põhikooli- ja gümnaasiumiseadus rakendub suuresti 2014. aasta 1. jaanuaril, tuleb silmas pidada, et õppeaasta algab 1. septembril 2013. Et teha plaane kogu algavaks õppeaastaks, vajavad koolid seaduses selgust enne õppeaasta algust ning seetõttu oli oluline muudatused enne suve vastu võtta. Näiteks on gümnaasiumi lõpus sooritatavate riigieksamite puhul seaduses kuulda võetud osaliste ettepanekuid. Kooli lõpetamise lävend viidi uuesti ühe punkti peale, nagu oli 2002. aastani, kui eksami eesmärk oli anda eelkõige võrreldavat infot koolide ja õpilaste soorituste kohta.