Maleturniir jätkub külalismaletajate juhtimisel

Viljandi spordihoones peetaval turniiril osaleb 70 maletajat.

FOTO: Anna Aurelia Minev

Ilmar Raua 100. sünniaastapäevale pühendatud tugevakoosseisulisel maleturniiril Viljandis on kuue vooru järel liidripositsioonil rahvusvahelised meistrid Vladislav Kovalev Valgevenest ja Mikael Agopov Soomest. Neil on viiest punktist kuus.

Järgnevad viis meest 4,5 punktiga: rahvusvahelised suurmeistrid Arturs Neiksans ja Normunds Miezis Lätist, Aloyzas Kveinys Leedust, Aleksandr Volodin Eestist ning rahvusvaheline meister Vilka Sipila Soomest. Sealjuures on parima Eesti maletajana jätkav Volodin suutnud kaotusi vältida, tema vastaseks seitsmendas voorus on liidripositsioonil olev Agopov.

Koguni 13 meest on kogunud 4 punkti, teiste seas eksmaailmameister Aleksander Halifman Venemaalt ja Eesti esimaletaja Kaido Külaots. Eesti maletajatest on 4 punktiga liidrite kannul veel Tarvo Seeman, Ottomar Ladva, Vjatšeslav Sõskov, Meelis Kanep, Igor Švõrjov, Jüri Krupenski, Andrei Šiškov, Olav Sepp ja Tarmo Tuul.

Väga kehv päev oli eile USA-d esindaval Jaan Ehlvestil, kes kaotas esmalt hommikuses voorus pingelise võitluse järel Soome koondislasele Vilka Sipilale ja oli  sunnitud pika mängu järel leppima viigiga partiis Andrei Šiškoviga. Ehlvest jätkab 3,5 punktiga.

Viljandi spordikeskuses pühapäevani peetaval turniiril osaleb 70 maletajat üheksast riigist. Mängitakse üheksa vooru Šveitsi süsteemis. Reedel, 5. juulil mängitakse seitsmes voor , mis algab kell 12. Laupäeval ja pühapäeval on kavas kaks viimast vooru algusajaga vastavalt kell 12 ja 10. Võistlused lõpetatakse pühapäeval pärast viimase vooru lõppu, umbes kell 15.

Turniiri erilehekülg internetis on siin.

Tagasi üles