Juulist kasvavad suurte perede toetused

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Pered, milles on kolm last või rohkem, hakkasid 1. juulist saama rohkem toetust, 76,72 eurot lapse kohta. Toetuse tõus puudutab Eestis ligemale 22 000 last. Samuti makstakse juulis välja esimesed vajaduspõhised lastetoetused.

1. juulist tõuseb ka kolmikute ja suurema arvu mitmike sünni ühekordne toetus praeguselt 320 eurolt 1000 eurole lapse kohta. Seega kolmikute sünnitoetus hakkab olema 3000 eurot, nelikutel 4000 eurot ja nii edasi.

1. juulist hakkas kehtima vajaduspõhine peretoetus, mille eesmärk on toetada neid, kes kõige enam abi vajavad ehk madalama sissetulekuga peresid.

Vajaduspõhist peretoetust võivad taotleda lastega pered, kelle sissetulek jääb allapoole suhtelise vaesuse piiri. Toetust taotlenud ühe lapsega pered saavad alates juulist 28,77 eurot varasema 19,18 euro asemel lapse kohta. Kahe lapsega pere varasem 38,36 eurone toetus on alates juulist 57,54 eurot.

Vajaduspõhist peretoetust saab taotleda korraga kolmeks kuuks. Toetuse saamiseks tuleb esitada avaldus kohalikule omavalitsusele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles