Sisukord
Paberleht
Postimees

KIK: investeering aitab keskkonda säästa

1 min lugemist

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) projektikoordinaatori Ivar Ansperi sõnul tegi keskus otsuse Vana-Võidu katlamaja projekti toetada kindla teadmisega, et soojuse tarbijate hulka kuulub ka kutsekeskkool.

Tellijale Tellijale

Muu hulgas viitas ta Avotermi ja kooli vahel sõlmitud kirjalikule kokkuleppele, milles Tarmo Loodus kinnitas, et soovib Avotermilt kooli kütmiseks kaugküttetorustiku ehitamist. Samas kokkuleppes kinnitab kool, et ei taotle selleks toetust toona käimas olnud projektis «Õppehoonete ehitamine, töökodade rekonstrueerimine ja õppevahendite soetamine». Kui kool sõlmib kokkuleppe kaugküttetorustiku ehitamiseks, on loogiline järeldada, et ta plaanib tarbida ka selle kaudu edastatavat soojust.

«Kaugküte on efektiivne ainult mastaabiefektist tulenevalt ning just tiheasustusalal. Et Vana-Võidu asulas on välja ehitatud biokütusel katlamaja ning rekonstrueeritud kaugküttetorustik, on mõistlik, et seda kasutab võimalikult palju tarbijaid. Seda, et projekti valmimise järel tarbimismaht märkimisväärselt muutub, ei saanud ette näha ei toetuse saaja ega andja,» rääkis Ansper.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto