Mais nappis vihma

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Nii nagu aasta tagasi, oli maikuu ka tänavu kuiv, ent sedapuhku normist soojem.
Nii nagu aasta tagasi, oli maikuu ka tänavu kuiv, ent sedapuhku normist soojem. Foto: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Nii nagu aasta tagasi, oli maikuu ka tänavu kuiv, ent sedapuhku normist soojem.


Viljandi ilmajaam mõõtis kuu sademete hulgaks 22,2 millimeetrit ehk vaid 0,1 millimeetrit rohkem kui mullu samal ajal. Aastakümnete vältel on mai normiks kujunenud 49 millimeetrit.



Aeg-ajalt sadas hoovihma, äikest Viljandis ei olnud. Ilmavana hoidis vihmaga kokku mujalgi. Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmeil sadas kõige rohkem ehk 34,3 millimeetrit Vilsandil ja Jõhvis ning kõige vähem, vaid 5,3 millimeetrit Kundas.



Keskmine õhutemperatuur oli Viljandis 11,6 kraadi, mis on normist 0,6 pügalat  enam. Nüüdseks on Viljandis kuu keskmine õhutemperatuur normist kõrgemal püsinud kaheksa kuud järjest.



Kõige soojem oli lehekuu viimasel päeval, kui Viljandis tõusis õhutemperatuur 27,2 ja Eesti tipuna Kuusikul 28,3 kraadini.



Kõige madalamale langes õhutemperatuur 1. mail Jõhvis: —4,3 kraadini. Viljandi ilmajaam mõõtis miinimumiks —1,9 pügalat 16. mail.



Kõige tugevam tuuleiil küündis Viljandi kandis 14 meetrini sekundis. Kümne meetrini sekundis või üle selle ulatusid puhangud kokku kümnel päeval.



Päikesepaisteandur märkas maikuul päikest 265,8 tunnil, mida on 20 tundi vähem kui mullu. Eestis keskmiselt paistis tänavu mais päike 301,5 tundi.



Mai jooksul kasvas jõudsalt tuleoht, seda eeskätt Lõuna-Eestis, kus valitseb viieastmelise skaala põhjal kõige viimane ehk äärmiselt suur tuleoht.

Märksõnad

Tagasi üles