/nginx/o/2013/06/14/1830278t1h9517.jpg)
Kui maikuus otsustati, millise Tartu kõrgema kunstikooli tudengi kavandi järgi hakatakse Suislepa mõisa juures jõe vastaskaldal olevaid paadikuure värskendama, siis nüüd on Tarvastu töömaleva lapsed need juba osaliselt üle võõbanud.
«Selle aasta põhiobjekt ongi Suislepa paadikuurid ja nendega oli niimoodi, et kõigepealt tegime Tartu kõrgema kunstikooliga võistluse, mille abil valisime kavandi välja,» tähendas projektijuht, Tarvastu valla haridus- ja kultuurinõunik Maive Feldmann.
Paadikuuri uus ilme
Kavand sai kokku kahe tudengi mõtetest: Ave Kitsel kujundas paadi ja Mulgi mustri ornamendid ning Helisa Aare «Suislepa» õuna ja rahvarõivais seltskonna.
«Paadikujutise tingis hoone otstarve ja õunasort viitab otseselt Suislepale. Rahvatantsijad on võetud kohalikest arhiividest,» selgitas Kitsel.
Tarvastu töömaleva noored alustasid paadikuuride kallal tööd möödunud teisipäeval. Nüüd on uue värvkatte ja mustrid saanud kuuride jõepoolne külg. 20. juuniks, kui malev töö lõpetab, peab valmis olema ka kuuri esimene pool.
Maive Feldmann rääkis, et samamoodi kui tagumine külg, tuleb ka esimene punase ja halliga. «Praegu on küll selline tunne, et saame kõik õigeks ajaks valmis. Oleme 20. juunile plaaninud väikese lõpupeo, kus anname paadiomanikele kuurid üle ja kõik saavad uudistada, kuidas uus välimus tundub,» lausus ta.
Kitsel märkis, et üks pool on juba peaaegu valmis. Punasele seinale oli vaja veel peale joonistada mõned hallides toonides kujundid. Värvilahendus sai tudengi sõnul just niisugune sellepärast, et esimeste paadikuuride omanikud ei soovinud senist värvi muuta. «Siis otsustasime meiegi valida punase, aga lisada mingi kontrasti,» tähendas ta. Vaadanud seina üle, tõdes ta, et punane sobib rohelisse loodusesse hästi.
Tarvastu töömaleval on juubeliaasta. «See on meie 15. töösuvi,» märkis Maive Feldmann.
Värvida on tore
Nagu tavaks on saanud, käib kohal 25 noort. Tööd tehakse neli tundi päevas ja selle eest saadakse tunnis 1,90 eurot. Malevast leiab tänavu valla koolide 13—19-aastaseid õpilasi, kellest nii mõnigi käib ka kunstikoolis, mistõttu paadikuuride maalimine on õigetes kätes.
«Värvimine on hea töö,» lausus Feldmann. «Noored teevad seda lõbuga.»
Seda, et pintseldada neile meeldib, kinnitasid nagu ühest suust Triin Toomsoo, Renee Trei ja Maarja Milistver, kes olid parasjagu ametis paadipildi maalimisega.
Malevlasi juhendas kavandi autor.
Feldmanni sõnutsi jälgivad lapsed hoolega tudengi tööd ja ettejoonistusi ning kuulavad, kuidas ja missuguse värviga pilte teha.