Viljandi kassibande läks pealinna kodu otsima

Viljandi varjupaiga kassitoas seni elanud hiirekuningate seltskond kolis sealt esmaspäeva õhtul välja ja siirdus transpordiboksides Tallinna Pesaleidja hoiukodusse, et seal vabatahtlike abiga endale päriskodu leida. Siinse varjupaiga mugavasse kassituppa on aga oodata uut seltskonda, kes on seni kehvemates tingimustes läbi ajama pidanud.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Kuigi esiti pidid Viljandi varjupaiga 13 kassi tänavu valminud mugavast kassitoast pealinna kolima juba pühapäeval, lükkus sõit päeva võrra edasi ja neile tuldi Pesaleidja hoiukodust järele esmaspäeva õhtul.

Tellijale

Varjupaikade mittetulundusühingu üldjuht Triinu Priks rääkis, et Pesaleidja inimestel tuli vahepeal teha üks reis Riiga, kuid esmaspäeva õhtul võtsid nad transpordiboksidesse paigutatud hiirekuningad oma maasturi peale.

Priksi ütlemist mööda kassidel masinas kitsas polnud, sest sedaviisi tavalise autoga olla rohkemgi kui 13 looma veetud. «Lasi lihtsalt istmed alla. Enamik kasse oli eraldi puurides, mõnda suuremasse mahtus kaks tükki ka kokku,» tähendas ta.

Tagasi üles