L, 2.12.2023

Surmaga lõppenud avarii paigas olid teeolud head

Sakala
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

Esmaspäeval, 27. mail kell 16.37 leidis Viljandimaal Saarepeedi vallas Imavere—Viljandi—Karksi-Nuia maantee 41. kilomeetril, seitsme kilomeetri kaugusel Viljandist, aset traagiline liiklusõnnetus.

Viljandi poole teel olnud sõiduauto Ford Scorpio Turnier kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Imavere poole liikunud järelhaagisega Volvo veokiga. Veoki juht oli kabiinis üksinda ning meditsiinilist abi ei vajanud. Sõiduautos oli juhi kõrval ka kaassõitja.

Sündmuskohal hukkus sõiduauto roolis olnud 60-aastane Jaan. Tema kaassõitja toimetati uuringutele Viljandi haiglasse.

Sündmuskohal töötanud avariigrupp tuvastas, et õnnetus juhtus kuiva asfaltkattega ja hea nähtavusega sirgel teelõigul. Mõlema sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Juhid ja sõiduautos olnud kaassõitja kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust.

Õnnetuspaigas oli liiklus mõnda aega häiritud mõlemal sõidusuunal ning politsei korraldas ümbersõidu läbi Saarepeedi küla.

Juhtunu üksikasjade väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Sündmuskohal käinud Viljandi politseijuht Alvar Pähkel ütles, et see oli tänavu Viljandimaal teine hukkunuga avarii.

«Iga surmaga lõppenud liiklusõnnetus on traagiline. Seetõttu tuleb liikluses ka heade ilmastiku- ja teeolude puhul väga tähelepanelik olla,» tuletas ta meelde.

Tänavu on Eesti liikluses hukkunud 14 inimest ehk 27 inimest vähem kui möödunud aastal sama aja jooksul.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles