Suulisi eksameid salvestatakse ainult õpilase soovil

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Sakala
Copy
Haridus- ja teadusministri määrusega vabastati koolid lõpueksamite kõikide suuliste osade kohustuslikust salvestamisest.
Haridus- ja teadusministri määrusega vabastati koolid lõpueksamite kõikide suuliste osade kohustuslikust salvestamisest. Foto: Madis Luik

Haridus- ja teadusministri määrusega vabastati koolid lõpueksamite kõikide suuliste osade kohustuslikust salvestamisest.

Põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite suulised osad salvestatakse vaid juhul, kui õpilane avaldab selleks enne eksami sooritamist soovi. Lõpueksamite suulise osa salvestamine tagab õpilasele võimaluse vaide esitamise korral seda eksamiosa järelhinnata. Seni kehtinud regulatsiooni kohaselt olid koolid kohustatud sellest aastast salvestama lõpueksamite kõik suulised osad.

Koolidelt tuli info, et võõrkeeleeksamite üldine salvestamiskohustus on neile liiga koormav ning sellise hulga salvestiste haldamine suurendab bürokraatiat. Salvestamine võib liigselt suurendada ka eksami tegijate stressi.

Määrusesse lisati säte, mille kohaselt koostab eksameid korraldav sihatasutus Innove koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga valimi koolidest, kes on kohustatud  järgmisest õppeaastast ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite suulised osad salvestama ning edastama salvestised analüüsimiseks Innovele.

Valimis olevate põhikooli ühtsete lõpueksamite ja riigieksamite suuliste osade salvestised annavad riigile objektiivset infot, mida kasutatakse õppekava õpitulemuste, suulise eksami vormi ja hindamiskriteeriumide parandamiseks ning hindajate ja intervjueerijate koolitamiseks.

Tagasi üles