Sääsepirin viib Pastaca varsti sohu

Helsingi muusikamessil astub üles Viljandist pärit Pastacas.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

1. juunil peetakse Mardu talu niidul Soomaal esimene

«Sääsepirina alguse kontsert». Sellel esinevad kitarrist ja helilooja Argo Vals, Helsingis elav Soomaa juurtega folk-poppi viljelev Ramo Teder ehk Pastacas, džässitaustaga Ajavares ning pärimusmuusika duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu.

Tellijale Tellijale

«Kontserdiga, mis loodetavasti saab iga-aastaseks traditsiooniks, soovime looduse kõrval esile tõsta Soomaal elavaid ja siin omi asju ajavaid inimesi,» sõnas üks korraldaja ja Mardu stuudio eestvedaja Rait Parts. «Suurte ujutuste kõrval kipuvad viimati nimetatud tihti tagaplaanile jääma, ometi jagub Soomaal tegevusi ja sisu ka väljaspool suurvett. Üks külakorda käiv vabaõhukontsert suure suvise sääsepirina eel aitab seda sisu ehk avada ja tasakaalu parandada.»

Kontserdiks pannakse Mardu talu niidule püsti väike lava, tehakse mõned lõkked ning nauditakse head muusikat. Enne ja pärast kontserti on huvilistel võimalik avastada Soomaad kanuuretkel või varahommikusel rabamatkal, ümbruskonnas jagub ööbimisvõimalusi eri maitsele. Tulenevalt asukohast rahvuspargis on kontserdist osasaajate hulk piiratud.

Tagasi üles