Roolijoodikud annavad politseile tublisti tööd

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefekt Tarmo Kohv esines Viljandimaa omavalitsus- ja riigiasutuste juhtide ees aruandekõnega viiendat korda — sedakorda politseimaja asemel Vana-Võidus.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Sõnum, mille Lõuna prefekt Tarmo Kohv eile Vana-Võidus Viljandimaa juhtidele edasi andis, sarnanes vaat et üks ühele sellega, mida ta on paaril varasemal aastal samalaadsel kohtumisel rääkinud.

Tellijale

Muidu märkimisväärse kaasaelamiseta politseijuhtide ettekandeid kuulanud vallavanemad, linnapead ja riigiasutuste kohalikud juhid reageerisid üksmeelse aplausiga prefekti tõdemusele, et Viljandimaa on endiselt Mandri-Eesti kõige turvalisem maakond. Mõni minut varem oli neil põhjust mõningate oma kandi elanike pärast silmad maha lüüa, sest nood kipuvad järjekindlalt alkoholi pruukinuna autorooli istuma. Vaevalt lohutas kuulajaid fakt, et samasugune tendents valitseb ka mujal Lõuna-Eestis.

«Statistika kohaselt on meie keskmine roolijoodik 19—26-aastane noormees, kes on korralikult juua täis, see tähendab kriminaalses joobes,» iseloomustas Tarmo Kohv ohtlikke tegelasi, keda politseinikel tuleb kahetsusväärselt sageli ohjeldada. «Ka jalgratturitega on pidevalt jama,» viitas ta lisaks neile, kes purjuspäi sadulasse tikkudes oma elu maanteepervedel ohtu seavad.

Tagasi üles