Võhmalanna tegi lumest vesimao

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Hiina kalendri järgi algas musta vesimao aasta 10. veebruaril kell 9.30. Selle auks meisterdas Leida Kuld lumest skulptuuri.
Hiina kalendri järgi algas musta vesimao aasta 10. veebruaril kell 9.30. Selle auks meisterdas Leida Kuld lumest skulptuuri. Foto: Leida kuld

Võhmalanna Leida Kuld on mitu aastat valmistanud oma maja ette lumest horoskoobitegelasi. Tunamullu sündis tiiger, mullu draakon, tänavu ehitas ta aga mao.

«Lumest suurte kujude meisterdamine on rõõmuks mulle endale — hea aknast vaadata —, aga ka Võhma lastele, kes minu majast mööduvad, kui hommikul lasteaia või kooli poole suunduvad,» rääkis Leida Kuld.

Silmailu on need skulptuurid pakkunud ka teistele linnakodanikele. «Tore on märgata, kuidas inimesed käivad minu meisterdatud madu vaatamas ja pildistamas,» lausus ta.

Leida Kulla sõnutsi on paratamatu, et lumest kuju ilma soojenedes lagunema hakkab. «Käin oma kätetööd ikka restaureerimas ja proovin kauemaks säilitada,» kõneles ta. «Madu on esteet ja on alust arvata, et inimesed peaksid sel aastal rohkem tähelepanu pöörama iseendale, mõtlema oma väljaütlemistele ja kommetele. Madu peetakse ka tarkuse sümboliks. Ma arvan, et rohkem tarkust läheb meil kõigil vaja. On tore, et mao aasta lubab kordaminekuid peaaegu kõigile tähemärkidele.»

Märksõnad

Tagasi üles