E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kihnu Virve tegi Kaika Lainele sünnipäevaks üllatuse

Sakala
Facebook Twitter
Comments
Kaika Laine laulis koos Virve ja teiste Kihnu naistega.
Kaika Laine laulis koos Virve ja teiste Kihnu naistega. Foto: Erakogu

Ülipopulaarne Kihnu laulumemm Järsumäe Virve otsustas laupäeval pärast Haanjas antud kontserti põigata õnnitlema legendaarset Kaika ravitsejat Laine Rohti, kes tähistab 82. sünnipäeva.


«Me istume sinuga ühe pulga peal,» ütles Virve oma eakaaslast Lainet tervitades, pidades silmas, et neil on Lainega vaid seitse kuud vanusevahet.

Elu ei olnud seni kahte Eesti legendaarset naist omavahel kokku viinud. See aga ei takistanud Lainet ja Virvet juba veerand tundi pärast tutvumist vanade sõpradena üksteisel ümbert kinni hoides koos tuttavaid laule laulmast. Loojuva päikese kullas kõlasid Laine koduhoovis Kaika küla Püssi talus «Mets mühiseb», «Noorus ei tule iial tagasi», «Mere pidu» ja paljud teised igihaljad viisid. Kitarridel saatsid Virve tütar ja tütretütred.

Laine ja Virve on üksteise tegemistega hästi kursis. Pruukis vaid Lainel eemalt Kihnu värvides seelikuid ja rätikuid näha, kui tema jalg juba tatsuma hakkas. Kihnu Virve kuulub nimelt Laine lemmiklauljate hulka.

Pühapäeval oli Kaika koolimaja õuel Lainele pühendatud suur sünnipäevapidu. Kokku oli tulnud ligi nelisada inimest, kes soovisid Lainele saadud abi eest veel kord tänu avaldada. Teiste seas tervitasid ravitsejat ka kultuuriminister Laine Jänes, nõelravitseja Olaf Leif ja suusaperekond Šmigun.

Peo käigus müüdi esimese tunniga läbi kakssada värskelt ilmunud ja sel nädalal raamatupoodidesse jõudvat Reet Kudu raamatut «Kaika Laine - sajandi naine». Külalistele laulis Vello Orumets ja sünnipäeva juhtis Vahur Kersna.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles