Aivar Russki tuli Eesti meistriks

Aivar Russki (sinises) võitis kehakaalus alla 60 kilo kuldmedali
Aivar Russki (sinises) võitis kehakaalus alla 60 kilo kuldmedali Foto: Erakogu

Laupäeval Tartus Eesti alla 18-aastaste juudo meistrivõistlustel kuldmedali võitnud Viljandi spordikooli õpilane Aivar Russki alistas kõik oma kolm vastast puhta heitega.

Kehakaalus alla 60 kilo konkureerinud Viljandi noormees näitas turniiril treener Viljar Kanneli sõnul arukat ja osavat maadlust.

Peale kuldmedali pälvisid meie judokad veel ühe hõbeda ja kaks pronksi: teise koha sai Venno Austrin ning kolmandad olid Tanner Saar ja Kristel Naelso.

Päev hiljem, pühapäeval, selgusid Tartus Eesti täiskasvanute meistrid. Spordiklubi Taifu oli seal aga esindatud vaid naisjudokatega. Neist edukaimana sai kaalus alla 57 kilo pronksmedali Ragne Varblane. Samas võistlusgrupis oli Svetlana Kazantseva viies. Kristiina Soop lõpetas kaalus alla 63 kilo neljandana.