Maavanem ootab autasu kandidaate

Viljandimaa vapimärki

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandi maavanem ootab taas Viljandimaa vapimärgi kandidaate. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 8. veebruar.

Vapimärk on maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega maakonna arengule silmapaistvalt kaasa aidanud.

Vapimärgi asutas maavalitsus Eesti Vabariigi 85. aastapäeva auks ja sellega on tunnustatud kümmet inimest. Esimese vapimärgi sai kodu-uurija Enno Piir, eelmisel korral pälvis selle arvukate õpikute, koguteoste ja kodu-uurimuslike väljaannete autor, pikaaegne õpetaja ja ühiskonnategelane Heiki Raudla.

Ettepaneku vapimärgi andmiseks võib teha iga inimene. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Kirja tuleb panna kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja esitaja andmed.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse 8. veebruariks kirjalikult Viljandi maavalitsuse kantseleisse Vabaduse plats 2, 71020 Viljandi või e-posti aadressil info@viljandimaa.ee.

Viljandimaa vapimärgi andmise otsustab maavanema moodustatud nõukogu ning selle pidulik kätteandmine leiab aset maavanema, omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtul, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 95. aastapäeva.

Tagasi üles
Back