Viljandimaa mehe foto pälvis Euroopa pealinnas tunnustust

Heino Laiapea 2007. aastal tehtud foto lapselastest märgiti ära Euroopa põllumajandusfotode ja -videote võistlustel.

FOTO: Heino Laiapea

Viljandimaa mehe Heino Laiapea tehtud foto seati möödunud nädalal kaheks päevaks üles Brüsselis plakatinäitusel, millega tähistati Euroopa ühtse põllumajanduspoliitika 50. aastapäeva.

«Näitusel tutvustati konkursil osalenud tööde tippe,» sõnas võistluse Eesti koordinaator Timo Raussi ja lisas, et žürii valis kolmes kategoorias 18 paremat, millest viis olid pärit Eestist. Videokategoorias tunnistati samuti võitjaks eestlase looming. Heino Laiapea foto märgiti ära kategoorias «Külakogukonna tulevik». Agronoomist piltnik on sellele jäädvustanud oma lapselapsed kivil.

«Fotograafiks ma end ei pea. Lihtsalt meeldib pilti teha,» sõnas Laiapea ja rääkis, et ilmselt on tal aidanud silma harjutada võimalus töötada ajakirjanikuna koos paljude osavate fotograafidega, kellelt kõigilt on olnud midagi õppida.

Küsimise peale, kuidas tema foto näitusele jõudis, vastas Heino Laiapea, et kõigepealt oli ta osalenud Leaderi tegevusgruppidele mõeldud fotovõistlusel. Tänu sellele oli tal mingi piltide valik juba tehtud ja nii otsustaski ta neid saata ka põhiliselt künniteemalisele rahvusvahelisele foto- ja videovõistlusele.

See oli osa Euroopa Liidu teavitusprogrammist «Ühtse põllumajanduspoliitika tagasipöördumine tulevikku» ehk «Re: turn to the future».

Laiapea meenutas, et piltide saatmise esialgne tähtaeg oli 31. august, kuid seda pikendati 26. novembrini.

«278 fotost ligi pooled laekusidki hiljem — novembris,» lausus ta. Foto valituks osutumisest teatati autorile e-kirjaga. «Eks see olegi preemia, et pilt plakatinäitusele üles pandi. Loodan saada ka plakati vähendatud koopia,» tähendas Laiapea.

Näituse töid saab vaadata võistluse veebilehelt http://photo.europe.bg.

Tagasi üles