Viljandlased ekslesid advendiküünalt otsides

Pärast seda, kui Jaani koguduse õpetaja Marko Tiitus ja linnapea Loit Kivistik olid paarisaja tunnistaja juuresolekul esimese advendiküünla läitnud, astusid publiku ette Eve stuudio tantsijad ning muusikakooli lauljad.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Täispikkuses artikkel ilmus 4. detsembri «Sakala» paberväljaandes.

Hulk viljandlasi jäi veidra aja- ja kohavaliku tõttu ilma osast tänavuse esimese advendiküünla süütamise tseremooniast.

Peaaegu kõigis Eesti linnades on kombeks jõuluaeg sisse juhatada esimese advendiküünla sümboolse süütamisega. Kui tavaliselt kogunetakse selleks linna tähtsaima jõulupuu juurde esimesel advendil ehk pühapäeval, siis Viljandis kehtib kummaline tava teha seda päev varem. See aga eksitab alatasa neid, kes sündmuse kohta käivat infot ajalehest või internetist teraselt üle ei kontrolli.

Tänavu külvas linlaste seas segadust otsus korraldada tseremoonia raekoja ees pargis, mitte Vabaduse platsil, kus seda on tehtud aastaid varem. Nii võiski laupäeval kell 18, mil tantsu- ja laululapsed lumisel raeplatsil publiku ette astuma valmistusid ning linnapea pidulikuks sõnavõtuks häält puhtaks köhatas, näha paar kvartalit eemal linna suurima esinduskuuse ümbruses paarikümmet nõutut inimest, kes tulutult sündmuse algust ootasid.

Alles siis, kui üks keskealine proua käekotist sama päeva «Sakala» välja tõmbas ja üritust puudutava info valjul häälel ette luges, seadis seltskond hanereas sammud raekoja poole. Enamik neist jõudis kohale napilt enne seda, kui küünla taht linnapea Loit Kivistiku ja Jaani koguduse õpetaja Marko Tiituse käe all tuld võttis.

Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti spetsialist Ivi Lillepuu ütles, et on segadusest kuulnud, ning täiendas, et kuulu järgi olevat mõni inimene oodanud advendiküünla süütamist raekoja ees ka päev hiljem.

Tagasi üles