Kodaniku­päeval tuleb konverents

Esmaspäevasel kodanikupäeval korraldavad Karksi kodanikuühenduste ümarlaud ja Europe Direct Viljandimaa teabekeskus Karksi kultuurikeskuses kodanikupäeva konverentsi.

Esmaspäeval kell 12 algava konverentsi avab Karksi-Nuia lasteaia mudilaste esinemine, millele järgnevad tervitused ja sõnavõtud. Kell 12.40 peab Eesti külaliikumise Kodukant koolituskeskuse juhataja Heleriin Jõesalu ettekande «Külaliikumise osa maapiirkonna arendamisel».

Hiljem mõtiskleb laulja ja muusik Hedvig Hanson elu järjepidevuse teemal. Seejärel astub üles Euroopa aasta 2012 hea tahte saadik, laulja ja näitleja Katrin Karisma-Krumm, kes räägib tänavusest aktiivse vananemise ja põlvkondadevahelise solidaarsuse aastast.

Konverentsi eel ja ajal saavad huvilised tutvuda kultuurikeskuse fuajees rändnäitusega maaelu arengukava 2007—2013 külade uuendamise ja arendamise meetme projektinäidetest. Üles on seatud ka Europe Direct Viljandimaa teabekeskuse infolaud. Huvilised saavad osaleda Euroopa Liidu kohta käivas valikvastustega viktoriinis.

Tagasi üles