P, 10.12.2023

Valma puhkelaager laieneb

Egon Valdaru
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalle Kütt lubab, et sel suvel avatakse turistidele Valma puhkelaagri uus peahoone.
Kalle Kütt lubab, et sel suvel avatakse turistidele Valma puhkelaagri uus peahoone. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Võrtsjärve ümbrusse on viimasel ajal jõudsalt majutuspaiku tekkinud ning tulevalgi suvel võivad turistid Valma kalurikülas uuenduste üle rõõmu tunda.


Kolm aastat tagasi tegevust alustanud Valma puhkelaagis valmib juhataja Kalle Küti sõnutsi peahoone, millega lisandub 24 majutuskohta.«Tegemist on endise majandushoone taastus- ja laiendustöödega. Lisaks tubadele tulevad peahoonesse seminari- ja peosaal, saun ning köök,» rääkis ta.Käimas olevad tööd on juhataja ütlemist mööda esimene osa suuremast tegevusplaanist. Kalle Kütt kavatseb Valmasse luua tugeva seiklus- ja loodusturismi keskuse, mis suudab kasutada Võrtsjärve pakutavaid võimalusi senisest paremini.«Väljatöötamisel on väga palju matkatooteid, mis ei hõlma pelgalt meie territooriumi,» kõneles Kütt. «Koostöös teiste ettevõtjate ja keskustega kasutaksime tervet Võrtsjärve ala.»Puhkelaagri juhataja hinnangul pole turismiettevõtjad seni järve ressurssi piisavalt ära kasutanud. «Mina kavatsen selle asja tõsisemalt ette võtta ning kaasata Võrtsjärve ümbruse ja järve enda, aga osaliselt seome pakutava kindlasti ka Emajõega.»Kalle Kütt ütles, et tema eesmärk on siduda ühte kõikide Võrtsjärve-äärsete turismiettevõtjate pakutavad teenused ning kujundada järve kaubamärk.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles