Tallinna Kaubamaja hoiab tühjade hoonetega krundi plaane salajas

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Viljandi ärikvartali südames asuv Tallinna Kaubamajale kuuluv suur kinnistu on juba paar aastat kasutuna seisnud. Ainus seal töötav ettevõte on autopesula.
Viljandi ärikvartali südames asuv Tallinna Kaubamajale kuuluv suur kinnistu on juba paar aastat kasutuna seisnud. Ainus seal töötav ettevõte on autopesula. Foto: Elmo Riig

Neli aastat tagasi lubas aktsiaselts Tallinna Kaubamaja Viljandisse hiiglaslikku ostukeskust ja selle kaalukaks osaks pidi saama Selver. Nüüd kolib Selver hoopis Centrumisse ning kaubamaja juhid hoiavad oma plaane saladuses.

«Nimetatud kinnistu kuulub endiselt Tallinna Kaubamaja Kinnisvarale,» vastas firma juht Peeter Kütt sel nädalal «Sakala» küsimusele, kas endine bussipargi territoorium Uku ja Savi tänava ristmiku ääres on Tallinna Kaubamaja oma. «Kinnistu ei ole müügis,» lisas ta.

Mida ettevõte sellega teha kavatseb, Kütt ei avaldanud. «Töötame eri kasutusplaanidega, aga ei saa kahjuks kommenteerida võimalikke arengukavasid pooleli olevatena,» vastas ta e-kirja vahendusel. «Anname kindlasti teada, kui oleme otsustanud, millised on arenguplaanid ja tähtajad.»

Samasuguse vastuse on Tallinna Kaubamaja Kinnisvara juht «Sakalale» andnud ka mitu korda varem.

Selver otsis kohta pikka aega

Tallinna Kaubamajale kuulub täpselt Uku keskuse vastas paiknev krunt kuuendat aastat. Kui paari aasta eest olid seal bussifirma Mulgi Reisid kontor ja garaažid, siis nüüd on alles jäänud vaid autopesula.

Veel neli aastat tagasi rääkis Tallinna Kaubamaja, et rajab sinna kolme- või neljakorruselise ja 25 000 ruutmeetri suuruse kaubanduskeskuse, mille olulisimaks osaks saab Selveri suurkauplus, sest see poekett kuulub Tallinna Kaubamajale.

Selveri avalike suhete juht Annika Vilu tunnistas, et supermarket on kesklinna kohta otsinud ning Centrumi omanikega läbirääkimisi pidanud pikka aega. Ta lükkas ümber väite, et Selverit sundis kesklinna tulekuga kiirustama uue Rimi kaupluse avamine Uku keskuses. «Rimi tegevus pole meie otsust mõjutanud,» toonitas ta.

Linnajuhtidel pole samuti infot

Tallinna Kaubamaja tulevikuplaanid on huvi pakkunud ka linnajuhtidele. Linnapea Loit Kivistik tunnistas, et temagi on kuulnud ümmargusi vastuseid ning tegelikult ei tea linnavalitsus, mida kaubamaja kavatseb.

Kivistikust peaaegu kümme korda kauem raekojas töötanud abilinnapea Rein Triisa meenutas, et tema oli Tallinna Kaubamaja esindajatega viimati rääkinud mitu aastat tagasi. Toona tegeles ta ühest Euroopa Liidu riigist palgatud ekspertidega, kes Tallinna Kaubamaja äriplaanile hinnangu andmiseks infot kogusid.

Viimase aasta jooksul on linnaametnikud suhelnud Tallinna Kaubamajaga vaid niipalju, et käskisid neil hoonete katkised aknad kinni lüüa ja maja ümbert heina ära niita.

Tallinna Kaubamaja ostis Viljandi bussipargi kinnistu ning kaks sellega piirnevat krunti 2008. aastal Saksamaalt alguse saanud odavpoeketilt Lidl. 2006. aastal kavandas Lidl kõikjal Eestis avada oma kaupluseid ning Viljandis korraldati ka uue kaupluse arhitektuurivõistlus, kuid siis loobus poekett Eestisse laienemast.

Sama aasta lõpul ostis kõik Lidli kinnistud Tallinna Kaubamaja. Viljandi kolme krundi suurus on 14 000 ruutmeetrit.

Tagasi üles