Presidendi kultuurirahastu kuulutas välja noore kultuuritegelase preemia konkursi

Kultuurirahastu preemiaga kaasas käiv mälestusplaat

FOTO: Peeter Langovits ("Postimees")

Vabariigi presidendi kultuurirahastu kuulutas välja konkursi 75 000 krooni suuruse noore kultuuritegelase preemia määramiseks.


Preemia on mõeldud alla 35-aastasele Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ja kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti riigi ja kultuuri tutvustamisele maailmas. Noore kultuuritegelase preemiat rahastab sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

Taotluste esitamise tähtaeg on 8. mai. Kandidaate võivad esitada noored kultuuritegelased ise, nende juhendajad, õpetajad, tööandjad ja kultuurirahastu nõukogu liikmed.

Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulookirjeldusega (nimi, aadress, haridustee, töötegevus), loomingulise tegevuse kirjeldus ning vähemalt kahe tunnustatud kultuuritegelase või loomeliidu ja ühe tunnustatud kultuuritegelase soovituskiri.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleks saata vabariigi presidendi kultuurirahastule aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn.

Preemia antakse välja kaheksandat korda. Eelmistel aastatel on selle saanud luuletaja Kristiina Ehin (2008), baleriin Luana Georg (2007), helilooja Helena Tulve (2006), lavastaja Jaanus Rohumaa (2005), dirigent Anu Tali (2004), kirjanduskriitik Jan Kaus (2003) ning helilooja Tõnu Kõrvits ja rahvamuusik Krista Sildoja (2002).

Tagasi üles