Nädala skandaal ⟩ Jaht Kõo jahiseltsi raha saladustele (1)

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Copy
Tõnis Riisk (vasakul) ja Tõnis Mölder. Taamal Kõo jahimaja.
Tõnis Riisk (vasakul) ja Tõnis Mölder. Taamal Kõo jahimaja. Foto: Kollaaž

Katuserahade jagamine on otsustatud ära lõpetada. Vastakaid arvamusi on need algusest peale tekitanud ja nendele piirkondlikele tegevustoetustele antud nimigi on ju terav ja pilklik. Nüüd on siis lahvatanud järjekordne katuserahadega seotud skandaal, nimelt on kapo esitanud Tõnis Möldrile, kes on endine Keskerakonna ja praeguseks ka endine Isamaa liige, kahtlustuse altkäemaksu võtmises. Väidetavalt tegutses ta põhimõttel «Sina annad raha meile, meie anname sellest natuke tagasi».

Jääb üle loota, et kahtlustus siiski kinnitust ei leia. Nagu alati, tasub sellistel puhkudel meelde tuletada, et keegi pole milleski süüdi enne, kui ta on süüdi mõistetud. Aga kui kinnitus tuleb, siis on päris selge, et katuserahade jagamise lõpetamine oli õige otsus ning Põhja-Sakala valla maine saab järjekordse hoobi.

Endiste ja praeguste keskerakondlaste seisukohad, et kui korruptsioonikahtlustust poleks esitatud, oleks kõik pealtnäha kombekas ja tavapärane, tekitab mõningast skepsist. Jah, on tõsi, et Põhja-Sakala vallavolikogu liige Tõnis Riisk ei kuulu ühtegi erakonda, ent ta on valimisliidu Kogukonna Hääl liige ning katuseraha määramise hetkel oli ta vallas Keskerakonna oponent. Priit Toobalist, kes kohalikke keskerakondlasi toona vedas, mindi selles küsimuses mööda. Vähemalt ta ise väidab nii.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles