N, 1.12.2022

Riigiteede hooldajad on talveks valmis

Egon Valdaru
, reporter
Riigiteede hooldajad on talveks valmis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ilmad jahenevad kiirelt ja lumelükkajad on selleks valmistunud.
Ilmad jahenevad kiirelt ja lumelükkajad on selleks valmistunud. Foto: Elmo Riig

Transpordiamet andis pressiteate vahendusel teada, et hoolduspartnerid on talveks valmis ning sel nädalal on tehtud juba hooaja esimesed libedusetõrjed.

Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht ütles, et teehooldajate valmisolekust ja tegevusest hoolimata võivad teed öösiti ning varahommikuti libedad olla, mistõttu ohutult sihtpunkti jõudmiseks tuleb hakata end harjutama talviste sõiduvõtetega.

Transpordiameti partnerid teevad talvist teehooldust enam kui 16 600 kilomeetril riigiteel, millest peaaegu 4000 kilomeetrit on kõrgema seisunditasemega põhi- ja tugimaanteed. Teehoolde tegemiseks on neil kasutada 387 ühikut tehnikat: 214 baasautot, 39 teehöövlit ja 134 traktorit.

Transpordiamet koos partneritega on talve tulekuks valmis, kuid ka liiklejatel tasub oma sõiduvahend ja selle varustus üle vaadata. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Auto pidurid, tuled ja kojamehed peavad olema töökorras. Kuigi talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, võib need autole juba praegu alla vahetada.

Tee- ja sõiduoludega tasub enne sõidu alustamist tutvuda portaalis www.tarktee.ee.

Märksõnad
Tagasi üles