L, 26.11.2022

Aasta õppijal on üks tänukiri veel seinalt puudu

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Aasta õppijal on üks tänukiri veel seinalt puudu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Margit Meltsaselt nõuab õppimine rohkem kui teistelt, sest ta on vaegkuulja. Ise ta sellest palju rääkinud pole, kuid õppimine on raskem kui tavakuuljal. Energiat kulub õppejõududest arusaamiseks rohkem, sest jälgida tuleb ka suu liikumist.
Margit Meltsaselt nõuab õppimine rohkem kui teistelt, sest ta on vaegkuulja. Ise ta sellest palju rääkinud pole, kuid õppimine on raskem kui tavakuuljal. Energiat kulub õppejõududest arusaamiseks rohkem, sest jälgida tuleb ka suu liikumist. Foto: Evelin Lillepuu

Teisipäeva õhtul tunnustati Abja kultuurimajas Viljandimaa parimaid täiskasvanud õppijaid, koolitajaid ja õppijasõbralikke tööandjaid ning kuulutati välja Viljandi maakonna õpitegu. Kõiki tiitlisaajaid silmas pidades võib kinnitada, et kes palju teeb, see palju jõuab.

Täiskasvanud õppija tiitliga pärjatud Margit Meltsas naasis pealinnast siia kanti neli aastat tagasi. Et kohe sobivat ametit ei leidunud, asus ta aasta hiljem tööle Viljandi kutseõppekeskuses, kus sai rakendada oma varasemaid organisatsiooniteadmisi alates personalijuhtimisest tööõiguseni. «Aga mida mul ei olnud, oli teadmine, kuidas noorte aju töötab ehk kuidas nad õpivad. Kõhutunde pealt õppisin seda, aga see polnud teaduspõhine,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles