N, 8.12.2022

Spetsialistikriisist väljuv Põhja-Sakala ulatab teatepulga Mulgi vallale

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Spetsialistikriisist väljuv Põhja-Sakala ulatab teatepulga Mulgi vallale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ehkki tühje ametikohti on Viljandimaa neljast omavalitsusest kolmes, otsib uusi töötajaid praegu vaid Mulgi vald. Tabelis on toodud omavalitsus, ametikohtade hulk kokku ning vabad ametikohad.
Ehkki tühje ametikohti on Viljandimaa neljast omavalitsusest kolmes, otsib uusi töötajaid praegu vaid Mulgi vald. Tabelis on toodud omavalitsus, ametikohtade hulk kokku ning vabad ametikohad. Foto: Sakala

Viljandimaa valdade seas ei torka ametnike puudusega enam silma Põhja-Sakala, kuhu viimane vajalik spetsialist leiti pisut enne vallavanemat, vaid Mulgi vald, kus kodulehe andmetel on puudu lausa seitse ametnikku või töötajat.

Mulgi vallavanema Imre Jugomäe sõnul otsitakse tegelikult kolme inimest, sest kõiki valla struktuuris ettenähtud töötajaid ei suudaks 7000 elanikuga vald rahaliselt enam palgatagi. Nii on kultuuri- ja spordijuht, avalike suhete juht või ka sisekontrolör pelgalt unistus, sest raha nende tööletoomiseks ei ole. «Eks siin pea abivallavanemad ja vallavanem ise osa tööülesandeid enda peale võtma,» nentis Jugomäe.

Põhja-Sakala vald otsis pikka aega finantsjuhti ja tegi tema leidmiseks ümber lausa palgamäärad, sest oli aimata, et alla 3000-eurose kuutasuga ei ole mõtet spetsialisti püüdma minnagi. Septembris uus inimene ka leiti. Samuti on olemas keskkonnaspetsialist ning ehkki struktuuris on veel mõned täitmata kohad, siis sinna inimesi ei otsita ning töö jagatakse abivallavanemate vahel.

Viljandi vallal on praegu kõik kohad täidetud. Viimati otsiti inimest haridusspetsialistiks ning ehkki valla kodulehele pole seda veel märgitud, on vallavanem Alar Karu sõnul töötaja leitud.

Mis aga põhjustab selle, et Viljandi vald leiab vajaduse korral uue töötaja üsna kiirelt, samas kui Mulgi vallas tuleb inimeste ametisse saamiseks tublisti pingutada. Praegu on vaja korraga sotsiaaltöötajat, lastekaitsespetsialisti ning arengu- ja hankespetsialisti, kuid leida on neid Jugomäe sõnul väga keeruline.

«Linna lähedus,» pakkus ta välja põhjuse, miks Viljandi vallal töötajate leidmine paremini õnnestub.

Alar Karu arvas, et sellel väitel võib tõepõhja olla, aga oluline on tema meelest ka vallamajas valitsev õhkkond, mida ametisse kandideerivad inimesed kindlasti enne uurivad. Väga oluliseks pidas Karu ka personalispetsialisti olemasolu. «Seda peetakse aga paljudes omavalitsustes luksuseks,» nentis ta.

Põhja-Sakala ja Mulgi vallal tõepoolest personalispetsialisti pole.

Väljapoole paistavad ametnike leidmise raskused igas vallas erinevalt. Kui Mulgi valla peamiseks mureks on kaugus suurtest linnadest, siis Põhja-Sakalat kimbutasid pikalt mainemured, mille osaks olid äkilised vallamajatöölt lahkumised ning lõpuks tekkis vallas suur juhtimiskriis. Viljandi valla mureks on aga ruumipuudus. «Mõni mees töötab meil sõna otseses mõttes koridoris,» nentis Karu.

Jugomäe lausus, et Mulgi vallas on eriti keeruline leida sotsiaalvaldkonna töötajaid. Seetõttu on inimesi otsitud kaugemalt, aga nendega on see mure, et kui kodu lähedalt tuleb samaväärne pakkumine, siis töötaja lahkub. «Mitte et tal oleks midagi meil töötamise vastu, aga logistiliselt ja perekondlikult on mõistlikum kodu juures töötada,» selgitas vallavanem.

Samas on töötajaid, kes elavad mitmekümne kilomeetri kaugusel ja on vallamajas ametis olnud juba aastaid.

Vallamajad ei võistle uute töötajate leidmises ainult omavahel, vaid ka eraettevõtetega. Jugomäe nentis, et selles konkurentsis saab tihti otsustavaks palk. Mulgi valda tööläbirääkimistele saabuvate inimeste palgasoov on pakutavast keskmiselt 20 protsenti suurem. Seetõttu oleks Jugomäe sõnul lausa hädavajalik mõelda juba järgmisel aastal vallapalgaliste töötasu tõusule. «See puudutab kõiki, koolikokast vallamaja tippspetsialistini,» lisas ta. Samas on raha palgatõusuks leida keeruline ning sellele mõttele ühiskondlikku heakskiitu saada raske.

Töötajate nappus ei puuduta sugugi ainult vallamaju, vaid neid on keeruline leida allasutustesse ning väiksemates valdades kurdavad sama muret ka eraettevõtted. «Alati tundub kõige kriitilisem ja lausa katastroofiline august, kui selgub puudu olevate õpetajate hulk,» nentis Karu. «Kuidagi suudavad meie tublid koolijuhid need inimesed leida, aga õpetajate nappuse probleem süveneb iga aastaga.»

Märksõnad
Tagasi üles