N, 8.12.2022

Juhtkiri ⟩ Terav mure

Sakala
Terav mure
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sakala logo
Sakala logo Foto: Sakala

Viljandist Männimäelt muru seest leitud žiletiterad teevad ärevaks iga kohaliku, eriti aga väikeste laste vanemad ja koeraomanikud. Võimatu on aduda, mis võis inimest ajendada neid maha puistama. Tulebki nentida, et ega päris terve inimene sellist sammu astu. Kindlasti tuleb väga tõsiselt võtta linnavalitsuse soovitust olla tähelepanelik ning mõtelda sellelegi, et mine tea, millega need terad kokku on puutunud – palja käega ei maksa neid igal juhul korjama minna.

Loodetavasti jääb see intsident üksikjuhtumiks, ent arvesse peab võtma ka võimalust, et tegu on mõne kohaliku inimesega, kel aeg-ajalt sellised mõtted pähe tulevad. Küllap on võimalik turvakaamera salvestistelt üht-teist teada saada, iseasi muidugi, kui hästi kaamerad seda piirkonda katavad ja kui hästi kaskede vahelt võimalikku loopijat näha on. Kindlasti tasub juhtunu ­uurimisse kaasata politsei, sest ilmselgelt väljub žiletiterade muru sisse «külvamine» tembu või rumaluse piiridest. See on sihilik katse haiget teha, vigastada ja hirmutada. Iseäranis julmaks muudab selle teo, et teri on «külvatud» lasteaia juurde.

Mõistus tõrgub uskumast, et sellise teo eesmärk võis olla lastele viga teha, aga mine sa tea. Pisikesteks kildudeks murtud žiletiterad tungivad üsna kergesti ka koerte käppadesse ning võib kahtlustada, et ehk ongi nemad sihtmärk. Mingit lohutust see muidugi ei paku. Jah, koerad haugatavad vahel, mõnikord on omanikud lubamatult lohakad ega korista nende järelt, aga see ei õigusta ega vabanda välja vägivalda. Või vägivallakatset – praeguses intsidendis keegi õnneks viga ei saanud.

Kahjuks on see juhtum kurb meeldetuletus, et pisike turvaline Viljandi ei pruugi alati nii turvaline olla. Ning et valvsust ei tohi tõepoolest kaotada kuskil, ka mitte kodulähedasel tänaval kaskede all jalutades.

Õnneks tundub, et linnavalitsus võtab olukorda täie tõsidusega, ning loodetavasti piisab teadmisest, et avalikkuse tähelepanu on suur, et edasisi «külve» ära hoida.

Märksõnad
Tagasi üles