N, 8.12.2022

Nädala möödalask ⟩ Peaministri pöördumine

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Peaministri pöördumine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Elektrikatkestusteks tuleb meil nagunii valmis olla – suurte tormidega on ju kogu aeg see oht. Pilt illustratiivne
Elektrikatkestusteks tuleb meil nagunii valmis olla – suurte tormidega on ju kogu aeg see oht. Pilt illustratiivne Foto: Tairo Lutter (Postimees)

Kehitasin pärast peaministri neljapäeva õhtul enne «Aktuaalset kaamerat» tehtud avaldust õlgu. «Oli see nüüd valimisreklaam ...» Elektrikatkestusteks tuleb meil nagunii valmis olla – suurte tormidega on ju kogu aeg see oht. See, et Venemaa võib elektrivõrgu Balti riikide süsteemist lahti ühendada, ei ole samuti uus info, sellest on aastaid räägitud ning loodetavasti selleks valmistutud. Reservväelaste ja kaitseliitlaste õppekogunemine «Okas» oli juba varem planeeritud. Samas on täiesti arusaadav, et kui Venemaa mobiliseerib vägesid, tuleb vähemalt üritada rahvast rahustada.

Reedeks oli üleüldine murelikkuse tase sotsiaalmeedias nii kõrgele kerkinud, et minu esialgne õla­kehitus hakkas asenduma rahutusega. Sõnum oli tõesti ju üsna ebaselge. Ja oli seda nüüd siis vaja? Ridade vahelt lugemine annab alati põnevaid tulemusi ja tekitab igasuguseid küsimusi. Pealegi on hirm nakkav.

Märksõnad
Tagasi üles