Jander Heil sai kulla kuulitõukes, Gedly Tugi odaviskes ja Kati Ojaloo vasaraheites

Egon Valdaru
Jander Heil
Jander Heil Foto: Tairo Lutter (Postimees)

Sel nädalavahetusel Ida-Virumaal Maidlas peetud Heino Lipu mälestusvõistlustel tuli Eesti kuulitõuke meistriks Abja-Paluojalt pärit Jander Heil tulemusega 19.45. Naiste odaviskes pälvis Eesti meistri tiitli Karksi-Nuia sportlane Gedly Tugi tulemusega 56.21 ja vasaraheiteski läks tiitel Mulgimaalt pärit sportlasele: Kati Ojaloo võitis kulla tulemusega 67.91.

Maidla mõisapargis korraldatud võistlustel osalesid kuulitõukes väljaspool Eesti meistrivõistluste arvestust mainekad poolakad. Meestest tuli võitjaks 2018. aasta Euroopa meister Michał Haratyk, kes püstitas eelviimasel katsel uue mälestusvõistluste rekordi 21.08. Kaksikvõidu tagas poolakatele Euroopa 2017. aasta sisemeister Konrad Bukowiecki samuti heast klassist tulemusega 20.77. Eesti meistri tiitli ja üldarvestuses kolmanda koha võitis Jander Heil Viljandi kergejõustikuseltsist Sakala tulemusega 19.45. Eesti meistrivõistluste hõbemedali sai tulemusega 17.21 Kevin Sakson Audentese spordiklubist ning pronksi tema klubikaaslane Karl Koha, kelle kuulikaare pikkuseks mõõdeti 16.25.

Naiste odaviskes võidutses tulemusega 56.21 Karksi-Nuiast pärit ja Audentese spordikooli esindav Gedly Tugi, teise koha pälvis tulemusega 49.46 Margit Kalk Tartu spordiseltsist Kalev ja kolmas oli Katre Marit Liiv spordiklubist Viraaž tulemusega 48.67.

Kolmaski Mulgimaalt pärit sportlane noppis kulla. Naiste vasaraheite võitis Kati Ojaloo, kes püstitas tagaväljakul ühtlasi uue Eesti meistrivõistluste rekordi tulemusega 67.91. Hõbeda sai Anna Maria Orel tulemusega 61.96 ja pronksi Gertu Kuttmann tulemusega 53.44.

Heino Lipu sünnist möödus 21. juunil 100 aastat. Selle auks avati võistluste eel Maidla mõisa peahoone ees Ida-Virumaalt sirgunud kergejõustikusangari pronksskulptuur.