E, 4.07.2022

Mulgi vallas hukkus sõiduautoga teelt välja sõitnud mees

Parandatud auto sõidusuund
Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Mulgi vallas hukkus sõiduautoga teelt välja sõitnud mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mulgi vallas hukkus autoga teelt välja sõitnud 40-aastane mees.
Mulgi vallas hukkus autoga teelt välja sõitnud 40-aastane mees. Foto: Kenno Soo

Viljandimaal kolmapäeva õhtul juhtunud raskes liiklusõnnetuses hukkus turvarihmaga kinnitamata 40-aastane mees.

Kolmapäeva õhtul kella 20.18 ajal andsid kohalikud inimesed teada Viljandimaal Mulgi vallas Pärsi külas juhtunud raskest liiklusõnnetusest, milles hukkus 40-aastane mees.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk selgitas, et praegu teadaolevalt liikus 40-aastase mehe juhitud Seat Cordoba Ülemõisa-Polli teel suunaga Ülemõisa poole, kui sõitis praegu veel tuvastamata põhjusel suurel kiirusel mehe koduõue teeotsast mööda, vastu paremal pool teeservas kasvanud kuuske, rullus üle katuse ning paiskus teisele poole kraavi. "Masinas turvarihmaga kinnitamata mees sai õnnetuses üliraskeid vigastusi ning ta suri," lisas operatiivjuht.

Mulgi vallas hukkus autoga teelt välja sõitnud 40-aastane mees.

Kenno Soo

"Traagilise liiklusõnnetuse üksikasjad on veel selgitamisel, samuti selgub ekspertiisis mehe võimalik joove. Ent sündmuskohal avanenud pilt, pooleks sõidetud puu ning tundmatuseni moondunud masin annavad aluse kahtlustada, et 40-aastase mehe juhitud sõiduki kiirus oli märkimisväärselt suurem, kui sel lõigul ajutiste teetööde tõttu seatud piirang 70 kilomeetrit tunnis," nentis Virk.

Liiklusõnnetus juhtus sirgel kruuskattega teelõigul, kus lubatud maksimaalne kiirus oli ajutiselt 70 kilomeetrit tunnis. Sõidutee oli heas seisukorras ning väljas oli avarii hetkel veel valge.

Mulgi vallas hukkus autoga teelt välja sõitnud 40-aastane mees.

Kenno Soo

Operatiivjuhi sõnul on pikad jaanipühad saanud väga kurva alguse ning esimene inimelu liikluses on kaotatud juba pühade eel. "Täna Eestimaa eri paigus liiklust rahustanud ning autojuhtide kainust kontrollinud patrullid peegeldasid, et teedel oli juba märgata juhtide kiirustamist peopaikade suunas, närvilisust ja ohtlikke manöövreid. Nii mõnegi teekond lõpetati ning teiste riskeeriva käitumisega juhtidega sai maha peetud vestlusi ning võetud neid vastutusele," kirjeldas Virk.

Praegu veel tuvastamata põhjusel sõitis autot juhtinud mees suurel kiirusel oma koduõue teeotsast mööda. Auto põrkas vastu paremal pool teeservas kasvanud kuuske, rullus üle katuse ning paiskus teisele poole kraavi.

Politsei

Ta lisas, et neli vaba päeva on alles ees, mistõttu on nad eesootavatel päevadel suurte jõududega väljas, et ohuolukordi ennetada, vajaduse korral kiirelt sekkuda ja inimesi aidata. "Oma panuse peavad andma aga ka jaanipidulised ise. Kui pühade ajal on tarvis ühelt peolt või koosviibimiselt teisele liikuda, siis leppige varakult kokku oma seltskonna kaine grupijuht, kes inimesed turvaliselt ühest kohast teise sõidutab ja pidulistel silma peal hoiab. Kui olete kaasreisija ja näete, et juht võtab liikluses arutuid riske, siis kutsuge teda korrale. Vajadusel võtke sõbra auto võtmed enda kätte hoiule ja kui hea sõnaga enam ei saa, siis kutsuge politsei abi," toonitas operatiivjuht.

Tänavu on Eestis juhtunud 641 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles on hukkunud 24 ning viga saanud 740 inimest. Mullu samal perioodil oli selliseid õnnetusi 620, neis hukkus 20 ning sai viga 716 inimest.

Mulgi vallas hukkus autoga teelt välja sõitnud 40-aastane mees.

Politsei

Loo algses variandis oli ekslikult öeldud, et auto sõitis suunaga Polli poole. Nädal aega hiljem parandas politsei algselt öeldut ning tegelikult liikus auto Ülemõisa suunas.

Märksõnad
Tagasi üles