R, 9.12.2022

Mahajäetud majas keldrisse kukkunud neiu viidi haiglasse

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Mahajäetud majas keldrisse kukkunud neiu viidi haiglasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maja seinad on kaetud grafitiga.
Maja seinad on kaetud grafitiga. Foto: Elmo Riig

Karksi-Nuias isetekkelise noortekeskuse maine saanud ehitises kukkus kolmapäeva õhtul 13-aastane neiu keldrisse ja jäi betoonplokkide vahele kinni. Viga saanud tüdruku aitamiseks tulid kohale päästjad ja kiirabi.

Sakala andmetel oli neiu joobes ning ta sõidutati Viljandi haiglasse. Seal anti talle esmaabi ja tüdruk pääses kodusele ravile.

Kahe- ja poolekorruseline maja Karksi-Nuias Rahumäe tänaval seisab pooleli olevana juba aastakümneid. Ei tea naabrid ega vallavõim, kellele see üleüldse kuuluda võiks, ning vallavalitsus on alustanud kogu kinnistu peremehetuks kuulutamist, et krunt endale võtta.

Et pole peremeest, pole ka inimest, kes tagaks selle, et hoone tühjad akna- ja uksekohad oleksid laudadega kindlalt kinni ning sinna ei pääseks võõrad inimesed. Vallavanem Imre Jugomäe sõnul on vallavalitsus lasknud avasid sulgeda, kuid ikka ja jälle rebitakse lauad eest ning tungitakse hoonesse.

Aastakümneid tühjalt seisnud maja ees on puud kõrgeks kasvanud ning Karksi-Nuia noored on hoone kasutusele võtnud.
Aastakümneid tühjalt seisnud maja ees on puud kõrgeks kasvanud ning Karksi-Nuia noored on hoone kasutusele võtnud. Foto: Elmo Riig

Naabrite sõnul on tühi maja kujunenud juba ammusest ajast noorte kogunemiskohaks ning välja pole neid suudetud sealt saada. Majatrepil avanev pilt annab tunnistust, et seal käiakse alkoholi joomas. Maast võib leida õllepurke, poolteiseliitrisi džinnikokteili plastpudeleid, aga ka tavalisi viinapudeleid. Juurde tarvitatakse prügi põhjal järeldades enamasi krõpse ja limonaadi.

Hoone siseseinad on kaetud grafitiga ning ruumides liikudes on aru saada, et seal käib inimesi üsna tihti. Kohta, kuhu neiu kukkus, Sakala selgeks teha ei suutnud. Keldrikorrus oli vee all ning betoonplokke, mille vahele võiks kinni jääda, ei paistnud. Küll aga oli selge, et maja on ohtlik, sest kukkuda võib keldrikorrusele ning teiselt korruselt esimesele, sest mõnes kohas vahelage ja põrandat pole ning taladel turnides on lihtne alla pudeneda.

Siia oli tõenäoliselt kavandatud garaaž ning ruumi keskel on kanal, mis on vett täis. Ka sinna on võimalik õnnetult sisse kukkuda.
Siia oli tõenäoliselt kavandatud garaaž ning ruumi keskel on kanal, mis on vett täis. Ka sinna on võimalik õnnetult sisse kukkuda. Foto: Elmo Riig

Vallavanema kinnitusel lüüakse lähiajal maja tühjad avad uuesti laudadega kinni. Pole aga kindel, kaua needki lauad püsivad. Selliseid hooneid, kuhu kõrvalised isikud tavatseksid pugeda, Mulgi vallas Jugomäe kinnitusel pole. Mõni aasta tagasi tegi vallajuhtidele muret Abja-Paluoja keskel seisev vana meiereihoone, mida polnud võimalik sel moel sulgeda, et keegi sinna sisse ei saaks. Uue tervisekeskuse ehitamiseks aga vana ja ohtlik hoone lammutati ja sellega mure ka kadus.

Viljandimaa piirkonnapolitseiniku Taivo Västriku sõnul on see Karksi-Nuia piirkonnas küll ainus omataoline mahajäetud hoone, kuhu noored või kodutud sisse pugeda tavatsevad, aga see on mureks olnud juba mitu aastakümmet.

Trepi kõrval vedelev taara annab aimu, mida majas tehakse.
Trepi kõrval vedelev taara annab aimu, mida majas tehakse. Foto: Elmo Riig

"Oleme iga kord vallale märku andnud, kui kinnilöödud aknad ja uksed on taas lahti murtud. Vald on neile märgukirjadele ka alati reageerinud ning taganud, et kõrvalistel puuduks juurdepääs," rääkis Västrik. "Kahjuks murtakse kinnipandud avad ikka ja jälle lahti."

Eilseni ei olnud politsei teada selles majas keegi viga saanud. Politsei loodab, et vald suudab majale lähemal ajal leida omaniku, kes ehitaks selle lõpuni või lammutaks sootuks.

Märksõnad
Tagasi üles