Kultuurimaja uus juht asub täna ametisse

Rannar Raba
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaanus Kukk on juhtinud mitme suure teatri turundustegevust, aga olnud ka näiteks vene teatri direktor.
Jaanus Kukk on juhtinud mitme suure teatri turundustegevust, aga olnud ka näiteks vene teatri direktor. Foto: Marina Puškar / Postimees

Täna asub Viljandi kultuurimaja direktori ametikohale Jaanus Kukk, kes on viimased kümme aastat töötanud Tallinna ja Tartu teatrites.

Linnavalitsus pidi renoveeritavale kultuurimajale uut juhti otsima hakkama pärast seda, kui senine direktor Tiit Kalmet mullu oktoobris raekojas lahkumisavalduse lauale pani.

Ametikoha täitmiseks väljakuulutatud konkursile esitas kandideerimisavalduse seitse inimest, kellest vestlusele kutsuti viis. Linnapea Loit Kivistiku sõnul oli nende seas nii praegusi kui endisi viljandlasi. Võitjaks nimetatud Jaanus Kukk oli ainus, kellel polnud Viljandiga tihedamat sidet.

Viljandis uustulnuk

Jaanus Kukk tunnistas, et seni on tema kokkupuuted Viljandiga olnud pealiskaudsed ning põhinenud siin elavatel tuttavatel.

«Ühest küljest oleks ehk tõesti lihtsam, kui oleksin kohalike oludega paremini kursis. Teisalt on hea, et tulen väljastpoolt, sest see annab võimaluse nii mõnelegi asjale värske pilguga vaadata,» rääkis ta. «Pean ennast avatud ja õppimisvõimeliseks inimeseks ning usun, et suudan kiiresti sisse elada.»

Kukk lisas, et kavatseb koos perega lähemal ajal Viljandisse kolida.

Viimase kümne aasta vältel on Jaanus Kukk tegutsenud peaasjalikult teatri vallas. Ta on pidanud turundusjuhi ametit Vanemuise teatris ning Tallinnas vene ja nukuteatris ning istunud ka vene teatri direktori toolil. Ülemöödunud aastal aitas Kukk teatril NO99 ellu viia palju kõlapinda leidnud suurprojekti «Ühtse Eesti suurkogu».

Linnapea Loit Kivistik kiitis Jaanus Kuke plaani, kuidas maakonnakeskuse üht tähtsamat kultuuriasutust peaks arendama. «Julgen öelda, et tema nägemus kattus suuresti praeguste linnajuhtide omaga. Pealegi on tal varasemast tugevad kogemused,» ütles linnapea.

Sõbralik maja

Nii Jaanus Kukk kui Loit Kivistik pidasid kõige olulisemaks, et kultuurimajast saaks pärast renoveerimist sõbralik kodu linna taidluskollektiividele ning et linlased harjuksid taas käima seal kontsertidel ja teistel üritustel. Lisaks jääb mõlema mehe sõnul kultuurimajale aasta läbi maakonnakeskuse tähtsündmuste eestvedaja roll.

«Täpsetest plaanidest on veel vara rääkida, aga üldjoontes on tähtis see, et kultuurimaja oleks alati linna ja lähivaldade elanikele kättesaadav. See peab olema maja, kuhu inimesed tulevad rõõmuga end harima, huvialadega tegelema või niisama kohvikusse sõpradega kohtuma,» lausus Kukk.

Suve keskpaigani vältavate renoveerimistöödega saab 1950. aastatel valminud kultuurimaja värske sise- ja välisilme. Hoonele rajatakse laulu- ja tantsusaali ning kohvikuruumidega juurdeehitis, samuti saab mitu vana ruumi uue otstarbe. Lisaks kolib majja seni Männimäel tegutsenud noortekeskus.

Pärast taasavamist peaks asutuses püsivalt tööle asuma kümmekond inimest. Täpsemalt otsustab personali koosseisu direktor.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles