Helmut Hallemaa: Viljandi peaks olema sõbralik ja mugav linn neile, kes autoga ei sõida

Helmut Hallemaa: "Terve hulk kõnni- ja kergliiklusteid vajab kohendamist või ehitamist, samuti on linna juurde vaja ülekäiguradasid, sest Lossi ja Tartu tänava ristmik pole ainus murekoht linnas." FOTO: Elmo Riig

KODULINN VILJANDI, rahvaarvult Eesti kuues, on omanäoline ja armas meile kõigile. Kooliaasta algus on aga linnaliikluses keeruline aeg: inimesed tulevad suvilatest tagasi linna, tänavatel on taas õpilased, muu hulgas kooliteed alustavad jütsid. Kõik see lisab liiklusesse omajagu vürtsi ning jalakäijad, ratturid ja autojuhid peavad olema tähelepanelikud. Milline võiks olla Viljandi liiklus, kui võtta arvesse väga vajalike teetööde rohkust?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks periood Eesti armsaima linna arendamises on teel finiši poole. Viljandi elu edendamiseks on tehtud tublisti tööd nii volikogus kui ka koalitsioonis.

Kolme aastaga muutsime uueks linna läbivad tuiksooned. Oleme parandanud suures mahus linna kõnni- ja kergliiklusteid. Linna tuleviku kavandamiseks kokkupandud arengustrateegia ning uue arengukava ja eelarvestrateegia koostamise eel mõni aasta tagasi tehtud elanike küsitluses nähti meie tugevustena loodust, asukohta, kultuuri, kultuuriakadeemiat, Ugalat, linna suurust ja folki. Kolme olulisema lahendamist vajava probleemi hulgas nimetati nii küsitluses kui linnaosade rahvakohtumistel aga just kõnni- ja kergliiklusteede ning tänavate seisukorda ning vajadust seda parandada. Oluline samm meie linna tulevikus ongi seega just nimelt kergliiklus- ja kõnniteede arendamine ning liiklusohutuse parandamine.

04.09.2021 08.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto