Naiste vollekoondis andis Šveitsile viiegeimilise lahingu, ent jätkab valikturniiri võiduta

Priscilla Õmblus
Viljandist pärit Anu Ennok (keskel) rahvuskoondises särgis.
Viljandist pärit Anu Ennok (keskel) rahvuskoondises särgis. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti rahvusnaiskonnal on Valgevenes peetaval EM-i valikturniiril seljataga kaks kohtumist ning seni jätkab ta oma alagrupis võiduta. Eilse tulise vastasseisu Šveitsi koondisega kaotas Eesti 2:3 (25:18, 19:25, 15:25, 25:23, 14:16). Viljandist sirgunud võrkpallikasvandikest pakuvad koondisele tuge Anu Ennok ja Kristiine Miilen.

"Šveits mängis viienda, otsustava geimi lõpu julgelt, sest midagi tal enam kaotada ei olnud," nentis Anu Ennok. "Meie jällegi ei saanud enam ise palli maha, kui selleks võimalus oli. Eks teada oli, et vastane on samast klassist ja tema diagonaal lõi otsustavad punktid ära – kokku 35. Päris korralik partii Šveitsi poolt."

Nagu esmaspäevasel kohtumisel Valgevenega alustas Eesti naiskond suurepäraselt ja võitis avageimi 25:18. Ent edasi kulges mäng väga üles-alla ning korduvalt mängiti maha 4-5-punktilised eduseisud. Ka otsustavas viiendas geimis läks Eesti 13:8 juhtima, ent Šveits suutis selle vahe tagasi mängida ja otsustavatel hetkedel kindlamini tegutseda.