Viljandi Pärimusmuusika Aidas residentuuril viibiv Aigar Vals toob koostöös Ramo Tederiga (Pastacas, Puuluup) ettekandele omaloomingu, mis on inspireeritud Viljandist ning pärimusmuusikast, lisades sinna omanäolist väärtust. FOTO: Aaron Urbel/EV100

Ugala teatris kell 19 «Leskede kadunud maailm». Vaksali tänav 7, Viljandi.

Pärimusmuusika aidas kell 19 kontsert. Esinevad Aigar Vals ja Ramo Teder. Tasuja puiestee 6, Viljandi.

Centrumi kinos 26. veebruaril kell 11.45 «Võlukaar», kell 12.10 «Hing», kell 13.45 «Täpsuskütt», kell 14.30, 16.45 ja 18.20 «Tom ja Jerry», kell 16.10 «Isa», kell 19 «Vale pööre: kogukond», kell 20.40 «Keegi, kes hoolib», kell 21.30 «Õigluse ratsanikud». Tallinna tänav 22, Viljandi.

NÄITUSED. 

Sakala keskuses 8. märtsini Eesti arhitektuurimuuseumi väljapanek: Belgia kunstniku François Schuiteni ja Prantsuse kirjaniku Benoît Peetersi koomiksikunst ja arhitektuurne graafika «Varjatud linnad». Tallinna tänav 5, Viljandi.

Viljandi muuseumis 27. märtsini teenetemärkide näitus «Eesti tänab». Laidoneri plats 10.

Kondase keskuses 27. märtsini Ungari illustraatori Jacqueline Molnári näitus «Muinasjutt ja tegelikkus». 18. aprillini skulptori ja paberikunstniku Anne Rudanovski isikunäitus «Lugemine», mis on näituste seeria «Hinnatud ja hüljatud raamatud» neljas osa. Püsinäitus Paul Kondase maaliloomingust. Pikk tänav 8, Viljandi.

Rüki galeriis 20. märtsini fotograafi ja videokunstniku Mark Raidpere näitus «Kaugekõne». Tartu tänav 7c, Viljandi.

Karksi-Nuia kultuurikeskuse teise korruse fuajees Viljandi fotoringi näitus «Hing ihkab avarust», sinises saalis «Eesti pressifoto 2019». Näitused on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 9–17 ja reedeti kella 9–15. Viljandi maantee 1.

Abja kultuurimaja esimese korruse fuajees veebruari lõpuni näitus «Kellele iseseisvus, kellele autonoomia», 100 aastat soome-ugri iseolemist. Pärnu maantee 28.

Heimtali koolis mõisahoone verandal ja ringtalli keskele ehitatud spordihoone koridoriseintel Eesti arhitektuurimuuseumi ja kultuuriministeeriumi koostöös valminud ­(ränd)näitus «Mõisast kooliks. Eesti mõisakoolid».

Viiratsi rahvamajas kunstinäitus «Helged värvid», Ülle Kant. Sakala tänav 3, Viiratsi.

Viljandi Pauluse kirikus Villu Jürjo marginäitus «Eesti kirikud». Näitust saab vaadata kiriku lahtioleku aegadel teisipäevast reedeni kella 10–15. Kiriku tänav 3.