Galerii. Suud punaseks ja püss õlale. Naiskütid pidasid tänavu teistmoodi sügisjahti … ja purustasid sellega rekordi

Suud punaseks ja püss õlale! Heimtali jahiseltsi jahinaised Piret Helve ja Triin Roostfeldt võõpasid huuled punaseks ja läksid ühes jahimeestega Heimtali jahimaadele jahti pidama. Naiskütid peavad tänavu traditsioonilist sügisjahti virtuaalse üleriigilise ühisjahina. FOTO: Marko Saarm

Täna peetakse traditsioonilist naisküttide sügisjahti, ent veidi teistmoodi kui varasematel aastatel – virtuaalselt. Ei-ei, see ei tähenda, et loomi jahitaks ekraani vahendusel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui algsete plaanide järgi pidanuks naiskütid täna varahommikul kogunema, püssid õlal, Ida-Virumaale Mäetaguse seltsi vedamisel, siis sealse koroonaviiruse kolde tõttu otsustati jaht korraldada üle Eesti virtuaalselt. Teisisõnu läksid kõik naised jahile kas oma jahiseltsiga kodumaakonnas või siis külla naaberseltsidele.

Selleks, et naised üle lugeda, registreeris Eesti naisküttide selts osalejad ning paigutas nad virtuaalselt Eesti kaardile. Ja mis sealt kaardilt vastu vaatas? Otsus jaht niiviisi korraldada läks igati asja ette – naiskütid purustasid nimelt rekordi – metsade vahel kütib jahimeeste kõrval vähemalt 99 naiskütti, kusjuures Viljandimaalt registreerus jahile üheksa.

Tagasi üles
Back