Sisukord
Sakala
Paberleht

Mulgikeelne ajaleht hakkab ilmuma vallalehtede vahel

2 min lugemist
Septembrist ilmub Üitsainus Mulgimaa Viljandi, Mulgi ja Tõrva vallalehe vahel. FOTO: Ave Grenberg

Septembris ilmub Üitsainus Mulgimaa esmakordselt Viljandi, Mulgi ja Tõrva vallalehtede vahel. Mulgikeelne leht hakkab jõudma iga kuu 11 000 inimese koju.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu ütles lehe toimetaja Kristi Ilves, siis seni trükiti Mulgi Kultuuri Instituudi poolt välja antavat Üitsainus Mulgimaad neli korda aastas ja selle trükiarv oli 2500 eksemplari. Lehte jagati Mulgimaa omavalitsustes, kauplustes, raamatukogudes ja erinevates infopunktides. „Varem kojukanne puudus ja ma isiklikult viisin lehti mulgimaa valdadesse kohale, aga paljude inimesteni see ei jõudnud,” rääkis Kristi Ilves. Leht on leitav ka elektrooniliselt. „Osa mulke elab kaugemal, nemad võivad Viljandi või Mulgi valla lehe endale koju tellida ja vahelehena saavad nad ajalehe Üitsainus Mulgimaa, esialgu Tõrva vallalehte koju tellida ei saa,” lisas ta.

Viljandi vallavanem Alar Karu ütles, et mulgikeelse lehe piiratud ja juhuslik levik oli peamine põhjus, miks vallajuhid soovisid seda vallalehtede vahele. „Kuna lehe tiraaž mitmekordistub ja otsepostitusega jõuab see vallaelanike koju, on Mulgimaa piirkond tulevikus väga hästi kaetud. Meile on oluline, et inimesed tunneksid, et kuuluvad ajaloolise Mulgimaa piirkonda, ja et mulgi keel kanduks edasi ka järgnevatele põlvkondadele. Usun, et see on suur edasiminek mulgi keele ja kultuuri levitamisel.”

11.09.2020 15.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto