Sisukord
Sakala
Paberleht

Põhja-Sakala vallale valitakse järjekordne vanem

2 min lugemist
Põhja-Sakala volikogu valis viimati vallavanemat eelmise aasta septembris kui valituks osutus Hermann Kalmus (paremal). Sel neljapäeval tuleb taas vallavanemat valima asuda. FOTO: Marko Saarm

Põhja-Sakala volikogu neljapäevasel istungil tuleb arutusele praeguse vallavanema Hermann Kalmuse tagasiastumine ning uue vallavanema valimine. Praegu pole ühtegi kandidaati ametlikult välja pakutud ning kõige tõenäolisem on abivallavanem Jaanus Rahula jätkamine vallavanemana.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhja-Sakala vallavolikogu esimees Aino Viinapuu kinnitas, et Hermann Kalmuse tagasiastumine ei ole kahtluse all ning neljapäeval valitakse vallale tõepoolest uus juht. Kes selleks saada võiks, sel teemal Viinapuu arutlema ei soostunud.

«Mina ei saa selle kohta midagi öelda, selle otsuse langetab volikogu istungi ajal,» sõnas Viinapuu. «Ei ole kohane Sakala kaudu enne kandidaate välja käia, vallavanemat valib siiski volikogu. Sakala ei ole koht, kus vallale vanemat valitakse.»

Uuele vallavanemale langeb Viinapuu sõnutsi ülesanne Põhja-Sakala valda tasakaalukalt ja mõistlikult edasi juhtida. «Kõik, mis seni välja on tulnud ja mis seestpoolt paista on ... See pilt ei ole ilus,» tunnistas Viinapuu. «Ükskõik kes selle töö endale võtab, lihtne see olema ei saa.»

22.08.2020 26.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto