Ööpäev tõi juurde 13 koroonasse nakatunut, neist ükski pole Viljandimaalt

Koroonaviiruse proovi võtmine.

FOTO: Dmitri Kotjuh (Järva Teataja)

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 721 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi ja neist 13 olid positiivsed.

Rahvastikuregistri andmete järgi anti üheksa positiivset proovi Tartumaal, neist seitse Tartus, kaks Harjumaal Tallinnas ja kaks Ida-Virumaale, neist üks Narvas.

Nelja Tartumaa uue juhtumi puhul on juba tuvastatud seos 18. juulil Vabanki ööklubis peetud peoga. Üks Tallinna juhtum on seotud perekonna ringis nakatumisega: elukaaslane käis 18. juulil Vabanki klubis. Teise positiivse sõbrad käisid Narva Vaba Lava e-spordi võistlusel, kuhu viis viiruse isik, kes oli samuti käinud 18. juulikl Vabanki klubis. Esialgu on koos Harjumaal asuvate nakatunutega nn Vabanki puhangus 15 inimest, see arv võib veel kasvada.

Ida-Viru nakatunute puhul on üks Valgevenest sisse toodud juhtum ning teisel juhu andis inimene esialgse positiivse proovi haiglasse sattudes, kuid kordusproovid olid negatiivsed. Ülejäänud nakatunute puhul käib veel asjaolude täpsustamine.

31. juuli hommikul vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi neli inimest, juhitaval hingamisel ei olnud ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Haiglates on lõpetatud 393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega.

Tervenenud on 1930 inimest. Neist 1462 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,8%), 468 inimesel (24,2%) on positiivsest proovist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, see tähendab ootab tervenemise kinnitamist.

Tagasi üles