N, 11.08.2022

Koroona tõi lisaviise end arendada

Meelis Kalme
, reporter
Koroona tõi lisaviise end arendada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eri pikkusega kursustel õnnestub uuendada teadmisi töö otsinguks tarvilistest oskustest vaimse tervise hoidmiseni.
Eri pikkusega kursustel õnnestub uuendada teadmisi töö otsinguks tarvilistest oskustest vaimse tervise hoidmiseni. Foto: shutterstock.com

Koroonakriisi üks mõjusid paljude seas on seegi, et inimeste huvi enese koolitamise vastu kasvas äkki ja märgatavalt. Sellest annab tunnistust näiteks asjaolu, et Eesti ülikoolidesse pürgijate arv oli lausa erakordselt suur. Paraku on seetõttu enam ka ukse taha jääjaid. Neil ei maksa siiski meelt heita, sest end saab harida ka interneti vahendusel. Pealegi on just koroonakriisi tõttu selleks aasta lõpuni avanenud eriti head võimalused.

Viimase kümne aasta jooksul on populaarsust kogunud MOOCid ehk massiivsed avatud veebikursused (ingl massive on­line open course). Nende pakkujaid on lausa lugematul hulgal alates pisikestest tundmatutest veebilehtedest kuni väga tuntud nimedeni, nagu näiteks internetigigant Google ise. Veebi vahendusel saab end harida maailma tippharidusasutustes, näiteks Stanfordi, Harvardi ja Berkeley ülikoolis, aga ka Massachusettsi tehnoloogiainstituudis.

Märksõnad
Tagasi üles