Osa inimesi on otsustanud avalikus kohas maski kanda, teised mitte. Ühest ja ainsat õigest soovitust ei olegi.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Kui laupäeval oli terviseamet teatanud ööpäevaga lisandunud 14-st kroonviirusesse nakatunust, siis pühapäeval oli neid ööpäevaga tuvastatud vaid kaks.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 530 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi, millest kaks ehk 0,4 protsenti osutusid positiivseks. Laupäeva hommikul oli see protsent 2,2 ning analüüsitud 650 proovi.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus pühapäeva hommikuks üks positiivne proovitulemus Harjumaal, ühel positiivse proovi andnul maakonna tunnus rahvastikuregistris puudus. Viljandimaal ei ole nakatunuid tuvastatud 23. aprillist.

24. mai hommikul vajas Eestis kroonviiruse tõttu haiglaravi 39 inimest, neist üks on juhitaval hingamisel. Haiglast on koju saadetud 317 inimest, lõpetatud 328 haigusjuhtumit.

Tänaseks on tervenenud 1532 inimest. Neist 993 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 539 inimese puhul (35,2%) on positiivsest proovist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on kroonviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud ligi 76 000 esmast proovi, nendest 1823 ehk 2,4 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Proovide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.