Viljandi Tuleviku treeningmäng Tallinna Kaleviga lõppes võidukalt

Tarvo Madsen
, Reporter
Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi esiründaja Kaimar Saag (pildil keskel) on talvel treeningul saadud vigastusest paranenud ja taas mänguks valmis. Foto: Marek Tiits

Viljandi Tuleviku klubi kodulehelt võib lugeda, et reedel peeti Eesti jalgpalli Premium-liiga hooaja taaskäivitamise eelsed treeningmängud, milleks jalgpalli liit oli kultuuriministeeriumilt loa saanud. Suletud ja publikuta Viljandi linnastaadionil kohtusid Viljandi Tulevik ja Tallinna Kalev ning mäng lõppes viljandlaste 2:0 võiduga.

Kodulehel seisab, et tallinlased olid Viljandisse kaasa võtnud peaaegu kahe koosseisu jagu mehi. Viljandlaste varupingil istus seitse meest, kellest mänguaega said kõik peale noore väravavahi Kaupo Kruusmäe.

Lühendatud mänguajaga (2 x 40 minutit) treeningkohtumine kulges Tuleviku domineerimise tähe all. Kalevil, kes vahetas teise poolaja vältel välja peaaegu kogu koosseisu, ei õnnestunud väravale ühtegi pealelööki sooritada.

Skoori avas esimese poolaja keskel Kristjan Kask, kes suunas väravasse Pavel Marini madala täpse tsenderduse. Teisel poolajal suurendas Tuleviku eduseisu Pavel Marin ise, saades trahvikastis jaole Jonas Tossou tsenderdusele. Kalevi väravavaht sai küll Marini löögile käed vahele, ent alles siis, kui pall oli juba väravajoone ületanud.

Teistes kohtumistes alistasid Paide Linnameeskond Tallinna Legioni 3:0 ja Tallinna FC Flora 2:1 FC Kuressaare ning Narva Trans ja Nõmme Kalju mängisid 0:0 viiki. Tartu Tammeka ja Tallinna FCI Levadia loobusid treeningkohtumistest.

Premium-liiga alustab taas mänge eeloleval teisipäeval. Viljandi Tuleviku esimene vastane on Paide Linnameeskond. Kohtumisest Paides teeb otseülekande portaal Soccernet.ee.

Koduväljakule jooksevad Viljandi mehed taas pühapäeval, 24. mail, kui neile sõidab külla Tallinna FCI Levadia. Tollest kohtumisest saab oteülekannet vaadata ETV2 vahendusel.

Kõik Premium-liiga mängud leiavad vähemalt 1. juulini aset tühjade tribüünide ees – publikut staadionile ega selle ümbrusesse ei lubata. Seetõttu palub Viljandi Tuleviku juhtkond toetajatel mitte võtta ette mängupäevasõite võõrsile ega koguneda kodumängupäevadel linnastaadioni ümbrusse.

KOHTUMINE

Viljandi Tulevik versus Tallinna Kalev

• Tuleviku algkoosseis: väravavaht Matheas Madik; kaitseliinis Martin Allik, Marco Budic, Gerdo Juhkam ja Mark Edur; lõhkuvas poolkaitses Tanel Lang ja Nikita Komissarov; ründavas poolkaitses ja ründeliinis Sander Kapper, Kristjan Kask, Herol Riiberg ja Pavel Marin.

• Vahetusest pälvisid mänguaega Gustav-Hendrik Seeder, Alex Roosalu, Jeremiah Dabrowski, Jude Barrow, Jonas Tossou ja Kaimar Saag.

• Koosseisust puudusid Herbert Velleste ja Galaye Gueye ning väikest vigastust raviv Karl-Romet Nõmm.

Allikas: Viljandi Tulevik