Sisukord
Paberleht
Paberleht

Viljandi vallale võib jääda üks abivallavanem

2 min lugemist
Viljandi vallamaja loodab kriisiperioodil suure osa töötajaid kodukontorisse suunata ning palub soovijatel vallamajja pöörduda vaid äärmise vajaduse korral. FOTO: Marko Saarm, Elmo Riig

Suure tõenäosusega saavad mõned Viljandi valla ametnikud järgmiseks kaheks aastaks tööülesandeid juurde ning aprilli hakul pensionile läinud abivallavanem Ene Saarele asendajat otsima ei hakata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ei ole mõtet täita kohta lihtsalt täitmise pärast, aga mul on kahtlus, kas suudame leida kaheks aastaks inimese, kes on motiveeritud ning piisavate teadmiste ja kogemustega,» sõnas Viljandi vallavanem Alar Karu.

Valla võimulepe ütleb, et nii vallavanema, kahe abivallavanema kui volikogu esimehe ametikoht kuuluvad valimised ülekaalukalt võitnud Isamaale. Nüüd oleks Isamaal võimalus anda poliitiline ametikoht mõnele oma liikmele, kuid vallajuhid on omavahelistes vestlustes jõudnud järeldusele, et sobivat inimest pole neil endi seast võtta. Kui keegi sobiks ettevalmistuselt, pole ta ülemäära innukas vastu võtma tööd, mida võib jätkuda vaid kaheks aastaks. Teine ei sobi jälle ettevalmistuselt. Nii on võimalik, et 2021. aasta valimisteni jääb ainsa abivallavanemana ametisse Rein Anton.

16.04.2020 18.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto