Ööpäevaga tuli juurde 36 positiivset juhtu. Viljandimaal nakatunuid ei lisandunud

Viljandi turu parklas tervisekeskuse kõrval on mobiilne koroonaviiruse proovi andmise punkt, kuhu pääseb perearsti saatekirja ja autoga.

FOTO: Elmo Riig

Eilsega laekus üle Eesti 856 koroonaviiruse tuvastamise proovi tulemust, millest 4 protsenti ehk 36 osutusid positiivseteks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (17), Harjumaal (8), Ida-Virumaal (5), Raplamaal (2) ja Järvamaal (2). Tartumaal ja Valgamaal lisandus kummaski üks juht.

Kokku on Eestis tehtud 11 252 testi, nendest 715 ehk 6 protsenti on olnud positiivsed. Enim nakatunuid on analüüside tulemuste kohaselt vanuserühmas 60 eluaastat ja vanemad (23%) ning 40–49-aastaste (10,5%) ja 50–59-aastaste (10,5%) seas.

Eile õhtul vajas Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 56 patsienti, 10 intensiivravil olevat inimest oli kriitilises seisus. Haigusest on tervenenud 20 inimest ning surnud kolm.

Maailmas on Hiinast levima hakanud koroonaviirusesse haigestunud enam kui 600 000 inimest, neist kõige rohkem Ameerika Ühendriikides (ligi 105 000), Hiinas (enam kui 86 000) ja Itaalias (enam 81 000).

Koroonaviiruse riskirühma kuuluvad krooniliste haigustega ja eakad inimesed.

Riskirühmade kaitseks on rangelt keelatud külastused hooldekodudesse, sest see seab ohtu hoolealuste tervise.

Inimeste vahel kontaktide vähendamine on väga oluline, sest teisiti ei ole võimalik haiguse levikut piirata.

Samuti tuleb lähinädalatel vältida hooldekodu elanike liikumist hooldekodude vahel ning hoiduda uute elanike vastuvõtmisest. Hooldusvajadusega eakate puhul tuleb pöörduda elukohajärgse omavalitsuse poole vajalike kodus osutatavate teenuste saamiseks.

Terviseamet, sotsiaalministeerium ja sotsiaalkindlustusamet on välja töötanud juhise, kuidas käituda nakkuskahtlusega kliendi või töötajaga hoolekandeasutuses. Juhis on saadetud kõikidele hoolekandeasutustele. Sotsiaalkindlusamet on hooldekodudega pidevas kontaktis ja valmis juhtumist olenevalt olukorrale reageerima.

Viimastel nädalatel on sotsiaalkindlustusamet koostöös terviseametiga aktiivselt hooldekodudele selgitanud, et hügieeninõuete järgimine on nakatumise ennetamisel määrava tähtsusega. Iga teenuseosutaja vastutus on tagada, et kõik soovitused ja meetmed oleksid maksimaalselt rakendatud.

Riigis väljakuulutatud eriolukorra tõttu kehtib kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld, esialgu 1. maini, kui valitsus ei otsusta teisiti. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks on peatatud plaanilise ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus katkestatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates eraldi iga üksikut juhtu. Kindlasti tuleb lõpuni viia selline plaaniline tegevus, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles