Parkimiskorraldus Viljandi linnas 24. veebruaril.

FOTO: Politsei

Vabariigi aastapäeva tähistamine ja presidendi vastuvõtt toovad Viljandi liiklusesse muudatusi, kuid politsei kinnitusel püütakse tavapärast elurütmi häirida võimalikult vähe.

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass ütles, et esimesed ajutised liiklusmärgid seatakse üles pühapäeva, 23. veebruari õhtul ning viimased saavad paika järgmisel hommikul. Sõitmist ja parkimist keelavate märkide kõrval seatakse välja ka parklatest teavitavad märgid.

Margus Sass

FOTO: Elmo Riig

«Liikluspiiranguid kehtestatakse nii vähe kui võimalik ja vajalik,» nentis Sass. «Oluliselt ei tohiks need liikluspilti sel päeval Viljandis mõjutada.»

24. veebruari hommikul, kui kell 10.45 loetakse Posti tänaval kohtumaja ees ette manifest ja rahvas läheb rongkäigus Laidoneri kuju juurde, on liiklus sel marsruudil ajutiselt suletud. Ühtlasi suletakse liikluseks Ugala-esine Vana-Vaksali tänav. 

«Kui mõni auto pargitakse nõnda, et see põhjustab vahetut liiklusohtu, püüab politsei saada kontakti auto omaniku või kasutajaga, et sõiduk ümber pargitaks. Kui see ei õnnestu, laseb politsei parkimiskeelualasse jäetud sõiduki teisaldada,» rääkis Sass.

Tema kinnitusel pääsevad liiklejad läbi Vaksali tänaval, aga tuleb arvestada, et esmaspäeva õhtupoolikul, kui külalised saabuvad Ugala teatrimajja presidendi vastuvõtule, muutub liiklus seal tihendamaks. Sestap on sel ajal mõttekam sõiduks leida teine tee.

Kui palju korravalvureid vabariigi aastapäeva ürituste pärast Viljandis tööl on, seda politseijuht ei täpsustanud, märkides, et neid on turvalisuse tagamiseks piisavalt. 

«Oleme hinnanud kõiki riske ja väljas on nii Viljandimaa politseinikud kui lisajõud mujalt,» lausus ta. «Kuidas läheb? Arvan, et hästi – kuidas siis teistmoodi!»

Liikluskorralduse muudatused on nähtavad liiklusinforakendustes Tark Tee ja Waze.

Politsei lisab, et 23. veebruari õhtul kella kaheksast kuni 25. veebruari öösel kella üheni on Ugala teatrist ligi kilomeetri raadiuses keelatud droonide lennutamine, välja arvatud politsei- ja piirivalveameti eriloal.