Sisukord
Paberleht
Postimees

Korraldusõpilased mitmekesistavad Viljandi kultuurielu

2 min lugemist
Kultuuriakadeemia tudengid on läbi aastate rikastanud kohalikku kultuurikava. Näiteks 2018. aasta 9. novembril korraldas kultuurikorralduse tudeng Maarja Mangus heategevuskontserdi «Üle läve», millega korjati raha Pauluse kiriku trepi parandamiseks. FOTO: Elmo Riig

Kultuuriakadeemia korraldustudengite panus Viljandi kultuuripilti võib kulissidetaguse rolli tõttu hõlpsasti märkamata jääda, siiski on nood väikestviisi hallid kardinalid seotud mitme eesootava üritusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viljandi kultuuriakadeemias asub igal sügisel õppima umbes 20 tulevast kultuurikorraldajat. Et rakenduslik eriala läbida, tuleb juba kooliajal korraldamisega algust teha.

Tehakse, kui vaja

Korraldajatega suheldes ilmneb, et nad teevad üritusi peale meelelahutuse pakkumise erialaste kitsaskohtade kõrvaldamiseks. Näiteks märkas kultuurikorralduse tudeng Kerstin Kingo, kes on üheksa aastat mänginud orkestris trombooni, et orkestritel oleks vaja rohkem esinemisvõimalusi. «Harjutamine tüütab pikapeale ära ja meil on vaja oskusi ja õpitut teistega jagada,» ütles Kingo.

20.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto