Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Korraldusõpilased mitmekesistavad Viljandi kultuurielu

2 min lugemist
Kultuuriakadeemia tudengid on läbi aastate rikastanud kohalikku kultuurikava. Näiteks 2018. aasta 9. novembril korraldas kultuurikorralduse tudeng Maarja Mangus heategevuskontserdi «Üle läve», millega korjati raha Pauluse kiriku trepi parandamiseks. FOTO: Elmo Riig

Kultuuriakadeemia korraldustudengite panus Viljandi kultuuripilti võib kulissidetaguse rolli tõttu hõlpsasti märkamata jääda, siiski on nood väikestviisi hallid kardinalid seotud mitme eesootava üritusega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viljandi kultuuriakadeemias asub igal sügisel õppima umbes 20 tulevast kultuurikorraldajat. Et rakenduslik eriala läbida, tuleb juba kooliajal korraldamisega algust teha.

Tehakse, kui vaja

Korraldajatega suheldes ilmneb, et nad teevad üritusi peale meelelahutuse pakkumise erialaste kitsaskohtade kõrvaldamiseks. Näiteks märkas kultuurikorralduse tudeng Kerstin Kingo, kes on üheksa aastat mänginud orkestris trombooni, et orkestritel oleks vaja rohkem esinemisvõimalusi. «Harjutamine tüütab pikapeale ära ja meil on vaja oskusi ja õpitut teistega jagada,» ütles Kingo.

20.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto