iDeal kampaania

Viljandi jäädvustused kunstis koondati kaante vahele

Raamatu "Viljandi motiiv" kaas

FOTO: Kuvatõmmis

20. veebruaril kell 16 esitletakse Viljandi muuseumis Mari Vallikivi raamatut "Viljandi motiiv". Trükis tutvustab Viljandi jäädvustusi kunstis 104 teosega 49 autorilt, neid täiendavad raamatu autori tekstid eesti ja inglise keeles.

"Kuigi võime mõelda, et Viljandi on tavaline väikelinn, üllatab kunstiajalugu rohkete Viljandi jäädvustustega," seisab muuseumi pressiteates. Teostel on kujutatud linnale iseloomulikke motiive, nagu järv, lossimäed, orust kerkiva linna siluett või vanalinna tornid. See on valik loojatelt, kes on Viljandist pärit, siit läbi rännanud, siin lühemat või pikemat aega elanud või Viljandiga seotud tellimusi täitnud. Rohkem kui kahe sajandi jooksul loodud kunstiteostes kajastub ilmekalt linna muutumine.

Raamatus leiavad põgusat kajastust ka kunstnike omavahelised suhted, loomeelu raskused, eri aegadel valitsenud kunstiarusaamad ja -ideoloogiad.

Raamatu andsid välja Viljandi muuseum ja Kondase keskus, selle on toimetanud Tiina Sarv, tõlkinud Ann Kuslap ja kujundanud Katrin Kaev.

Tagasi üles