Sisukord
Paberleht
Postimees

Raha aitavad säästa planeerimine ja eesmärkide sõnastamine

5 min lugemist
Tellimus- ehk lepingulõks võib näida kui tavaline reklaam. Tegelikult on tegemist internetis, eriti sotsiaalmeedias levivate pakkumistega, kus tasuta prooviperioodile või ühekordsele ostule järgneb ootamatu maksekohustus. FOTO: Sille Annuk (Tartu Postimees)

Aina rohkem pakub inimestele huvi, kuidas rahaga targalt ümber käia ja võimalikult palju kokku hoida. See aga pole niisama lihtne. Swedbanki rahaasjade teabekeskus on huvilistele loonud Facebooki grupi «Kogumispäevik», kus seatakse liikmetele proovikive ja antakse üksteisele nõu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu ütles rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets, näitavad keskuse uuringud, et peaaegu 40 protsenti inimestest elavad palgapäevast palgapäevani. «See tähendab, et vahetult enne uut palgapäeva saab raha otsa või veetakse täpselt selle päevani välja.» Ja sealjuures ei mängigi kuigivõrd rolli sissetuleku suurus, vaid asi on kehvas majandamises. Uuringud on näidanud, et palgapäevast palgapäevani elavate inimeste seas on ka neid, kelle sissetulek on üle Eesti keskmise.

08.02.2020 12.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto