Tudengite teatripäevad tulevad jälle

Läti kultuuriakadeemia esimese kursuse tudengid tantsuetendusega "Here". Pilt on tehtud 2019. aastal 17. tudengite teatripäevadel.

FOTO: Killu Kolsar

Kultuuriakadeemia üliõpilased korraldavad 18. korda tudengite teatrifestivali. Rahvusvahelised tudengite teatripäevad leiavad aset 14.–16. veebruarini Viljandis ning etendusi antakse nii kultuuriakadeemia black box'is ning ka esimest korda baaris Pööning.

Festivalil esineb kuus teatritruppi Eestist ja välismaalt.

Eesti tudengitest on laval Tal-Techist pärit trupp T-Teater, kes astub sellel aastal üles omaloomingulise tükiga.

Samuti osaleb improteatri trupp Ruutu10, kes on oma unistust trupina väljendanud nii: «Meil on unistus, et ühel päeval on Eestis kool ja teater, mis keskendub improle ja annab inimestele võimaluse lõõgastuda ning naerda kogu südamest.»

Lisaks saab esimest korda festivalil vaadata ka tsirkusestuudio Folie gruppi Lost D, kes on tsirkusetrenni teinud juba 10-12 aastat.

Välismaalt tuleb gruppe kolmest teatrist. Leedut esindavad Kinetic Theatre Troupe'ist pärit näitlejad. Põhjanaabrite juurest on kohal Helsingi Kellariteatteri ning Ylioppilasteatteri noored.

Tudengite teatripäevadel on võimalik end kostitada ka kvaliteetse huumoriga. Esimest korda festivali ajaloos on soovijatel võimalus näha Comedy Estonia'st pärit noori koomikuid, kellest võib-olla enne ei ole kuuldudki, aga kelle tõusu on alates festivalist hea jälgida. Lisaks uustulnukatele on võimalik kuulata ja vaadata juba tuntud koomikuid.

Esinenud truppidele annab tagasiside vaba- ja elukutselistest näitlejatest koosnev žürii ehk Kolm Tarka. Festivalil ei valita välja parimat, küll aga selgitab publik välja oma lemmiku.

Tudengite teatripäevad leidsid esimest korda aset 2003. aastal Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste eestvedamisel ning on alates sellest olnud igal aastal veebruarikuus.

Etendused on tasuta, teatab kultuuriakadeemia saadetud pressiteates.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles