Meenuta lund. Kümne talve jooksul on lund olnud 60 sentimeetrist nullini

Sel talvel lund ei ole ning pole ka näha, et järgmise kuu jooksul tuleks. Musta maaga jaanuar on viimase kümne aasta jooksul olnud siiski pigem haruldane ning näiteks üheksa aastat tagasi oli Viljandimaal ligi 60 sentimeetrit lund.

Viimane lumetorm jääbki 2010. aasta lõppu, kui paarinädalase vahega tabasid Eestit lumetormid Monika ja Scarlet. Esimese ja teise jõulupüha vahelisel ööl möllanud Scarlet tõi kõige enam lund, korraga ligi 30 sentimeetrit, just Viljandi ümbrusesse.

Enne 2010. aastat oli lumetorm 2008. aasta novembris, mis halvas liiklust ning mattis Eesti mõne tunniga mitmekümne sentimeetri paksuse lume alla.

Järgmistel talvedel on lumi alati maha tulnud ning jätkunud on ka külma, et kaanetada veekogud. Näiteks Mulgi uisumaraton on 2010. aastast alates ära jäänud vaid korra, 2014. aastal. Aga toona oli võistluse ebaõnnestumise põhjus pigem lumerohkus. Nimelt oli märga lund nii palju, et see surus jääd vee alla ja rada järvele teha ei õnnestunud.

Viljandi rattaklubi juht Kristjan Kivistik nentis, et nii vesist talve kui tänavune pole Viljandi järve uisurajale tagasi vaadates 2010. aastast alates olnud, sest seni on igal aastal saanud vähemalt paaril nädalal järvel uisutada. Tänavu ei ole järvele jääd üldse tekkinud.

Lund oli sel talvel pisut novembri hakul, kuid see sulas kiirelt. Veel paaril talvehommikul on maapind olnud kohati valge, kuid enamasti on lumi sulanud juba õhtuks.

Ilmaprognoose vahendavad veebiportaalid on üsna ühel meelel, et jaanuaris jääb temperatuur plusskraadide poolele ning erilist ilmamuutust pole näha ka veebruaris.

Parandatud uisumaratoni ärajäämise aasta

Tagasi üles