Centrumi kinos linastub Briti režissööri Guy Richie krimimärul «Džentelmenid». Filmi tegevus keerleb Briti narkokuninga ümber, kes püüab oma kuritegelikku impeeriumit Oklahoma miljardäride dünastiale maha ärida.

FOTO: Kaader filmist

Viljandi linnagaleriis kell 12 Põhjamaade ministrite nõukogu ja «Kodanike Euroopa» programmi tutvustav infopäev. Tutvustamisele tulevad toetusprogrammid, kust on võimalik rahastust taotleda koostööks nii kultuuris, hariduses kui ka vabakonnas. Tallinna tänav 11/1.

Ugala teatris kell 19 «Kuidas minust sai HAPKOMAH» ja «Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus». Vaksali tänav 7, Viljandi.

Centrumi kinos kell 11.45 «Doktor Dolittle», kell 12.30 «1917», kell 14 «Pommuudis», kell 15.10 «Lumekuninganna II. Elsa ja Anna uued seiklused», kell 16.30 «Fiksikud krabotite vastu», kell 17.30 «Fred Jüssi. Olemise ilu», kell 18.30 «Vee all», kell 19.10 «Džentelmenid», kell 20.45 «Väikesed naised», kell 21.40 «Pahad poisid kogu eluks». Tallinna tänav 22, Viljandi.

NÄITUSED

Kondase keskuses 1. veebruarini «Eriline kunstinäitus. Kunst Eesti hooldekodudest», 22. veebruarini «Hemingway maalidel ja fotodel». Püsinäitus kooliõpetaja Paul Kondase (1900–1985) naivistlikust maaliloomingust Viljandi muuseumi kogust. Pikk tänav 6, Viljandi.

Viljandi linnagaleriis 27. veebruarini Viljandi aasta foto 2019 ja Viljandi noorte aasta foto konkursi näitus «Viljandimaa DNA». Näitusel on 71 fotot  28 autorilt, kes uurisid Viljandimaa eripära inimestes ja keskkonnas.  Väljapanek kajastab huvitavat ja igavat, kaunist ja inetut, muutuvat ja muutumatut meie ümber. Tallinna tänav 11/1.

Sakala keskuses 7. veebruarini fotograaf Eha Roosalu mälestusnäitus «Minu paradiis. Minu linnud». Eha Roosalu 70. sünniaastapäevale pühendatud heategevuslikul mälestusnäitusel saab näha kauneid maastikke ja linnufotosid. Kõiki töid saab osta, müügitulu annetab Maksifoto Eesti vähiliidule. Tallinna tänav 5, Viljandi.

Mõisaküla muuseumis on 31. jaanuarini vaadata postkaardinäitus «Talvelummus» ja Ruhja fotograafi Aigars Lapinši fotonäitus «Inimesed tegevuses». Telefon 435 5607, Kesk tänav 4, Mõisaküla.

Abja kultuurimajas veebruari lõpuni Eerik Hundi fotonäitus «De Visu» («Oma silmaga»). Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni. Pärnu maantee 28.

Karksi-Nuia kultuurikeskuse teise korruse fuajees Enno Alliku lillemaalid. Sinises saalis on vaadata Ülle Niinemäe fotonäitus «Hetked». Näitused jäävad avatuks jaanuari lõpuni.

Viljandi muuseumis on 28. märtsini avatud näitus «Viljandi motiiv», mis tutvustab Viljandist pärit, siin elanud ja tellimustöid täitnud kunstnike loomingut muuseumi kunstikogus. Samuti kajastab see eri ajajärkude kunstiarusaamu, valitsevaid ideoloogiaid ja ühe väikelinna muutumist ajas. Alaliselt on avatud läbi kahe korruse kulgev püsinäitus Viljandimaa ajaloost. Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17. Telefon 433 3316, Laidoneri plats 10, Viljandi.

Rüki galeriis 8. veebruarini «Wiiralt ja kaks Eesti neidu. Anna-Liisa Sääsk ja Inessa Saarits». Tartu tänav 7c, Viljandi.

Viljandimaa hoolekandekeskuses 31. märtsini Viljandi fotoringi näitus «Paganama külm on». Fotode autorid on Kaisa Kass, Kaja Tammesalu, Õie Pak, Madis-Siim Kull, Rait Killar ja Meelis Heli.

Viiratsi rahvamajas veebruari lõpuni Enno Alliku maalinäitus.